19.10.2013 otevřeno: 1428 x

Plzeň jako první dobyla ruzyňskou pevnost

Poměrně jednoznačně ukončila sedm kol trvající domácí neporazitelnost Dukly Plzeň, na dno tabulky naopak poslala Kopřivnice házenkáře Přerova. Taková byla extraligová sobota.

Triglav pojišťovna extraliga - 8. kolo

Dukla – Plzeň 25:27 (12:17)
Dukelská domácí neporazitelnost je ta tam. Domů si ji odvezli házenkáři Plzně. Ti se výraznějšího vedení ujali v 11. minutě, kdy skóre ukazovalo 4:7 a po zbytek zápasu se ho nepustili. Milan Škvařil, Jan Blecha a Petr Vinkelhöfer přestříleli dukelské kanonýry do poločasu 17:12. Pětibrankový rozdíl pak dělil oba soupeře dlouho i ve druhém poločase (47. minuta 18:23). Korigovat se Dukle povedlo v 53. minutě, kdy Reichl s Kastnerem stáhli manko Pražanů na pouhé dvě branky, Plzeň si ale nehodlala nechat vyhrané utkání vzít. Tonar s Blechou vrátili Západočechům čtyřbrankový náskok a nakonec pomohli hostujícímu celku uhájit dvoubrankové vítězství.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 5, Kotrč 4, Rams 3/2, Šik 3, Kastner 3
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 6/4, Škvařil M. 6, Linhart 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 4 (přímá ČK Sviták) – 8, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 220

Kopřivnice – Přerov 34:31 (18:15)
V Kopřivnici sledovali diváci rychlé a poměrně napínavé utkání, jehož závěr zvládli lépe domácí házenkáři. V prvním poločase drželi na své straně tříbrankové vedení domácí, v jejichž dresu vynikal křídelník Střelec. Odpovídal mu hlavně Hastík, ovšem přes veškerou snahu Hanáků si udržovali náskok házenkáři Kopřivnice i po návratu ze šaten. Přerov se několikrát pokoušel o zvrat utkání, ztroskotával ale na bojovné obraně domácích. K Martinu Střelcovi se přidali ještě Bajgar s Rečkem. Vedle Hastíka jim odpovídal nejhlasitěji Hardt. Vítězství Kopřivnice tak znamená především to, že domácí celek se konečně odlepí ze dna tabulky, kam poslal právě svého sobotního soupeře – Přerov.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 6, Bajgar 5, Střelec 5
Nejlepší střelci Přerova: Hardt 8, Hastík 8, Frančík 5/1
Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Brůna, Halada, diváků: 420