13.10.2013 otevřeno: 2207 x

Zlín zaskočil Duklu a připravil překvapení kola

Dvě vyrovnaná derby a jedno překvapivé utkání ve Zlíně. To byl závěr sedmého extraligového kola. Čtěte.

Triglav pojišťovna extraliga – 7. kolo

Hranice – Přerov 24:21 (11:11)
Souboj regionálních rivalů Hranic a Přerova sliboval dramatickou podívanou, i když papírovým favoritem byly Hranice. Soupeři si na palubovce opravdu nic nedarovali, diváci sledovali dynamickou, ofenzivní hru, z níž nakonec vyšel vítězně domácí celek. Přitom skvělý úvod zápasu měli Hanáci, kteří nad Cementem vedli v 15. minutě 9:3! Pak si ale vybrali slabou desetiminutovku, Hranice vyrovnaly a začalo opravdové drama. Ve druhé půli si celky vzájemně šlapaly na paty, nejvíce se od soupeře dokázali utrhnout domácí ve 49. minutě za stavu 20:17. Hodně se vylučovalo, atmosféra byla velmi napjatá. Přímou červenou si dokonce vykoledoval Hradil. Tříbrankové manko už Přerov až do konce zápasu nesmazal a přes dobrý výkon nakonec odešli hosté z utkání poraženi.

Nejlepší střelci Hranic: Galus 7/2, Stržínek 5, Čadra 5
Nejlepší střelci Přerova: Hardt 9, Zemánek 4/1, Valášek 4
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1, vyloučení: 10 – 9 (přímá ČK Hradil), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 270

Zlín – Dukla 27:22 (11:11)
Házenkáři Zlína se postarali v neděli večer o překvapení kola, když o pět branek porazili pražskou Duklu! Ve vedení nechali domácí hráči soupeře jen v první patnáctiminutovce (5:8), pak čtyřbrankovou šňůrou přetáhli vedení na svou stranu. Před přestávkou však ještě stihl Kotrč vyrovnat a ve druhém poločase se tak začínalo od začátku. Nový start domácí využili na jedničku a rozhodli tak hned v prvních sedmi minutách druhé půle o svém vítězství. Pěti brankami v řadě se Poloz, Aspiridis a Pavic zasloužili o vedení domácích 16:11 a Dukla už až do konce jen marně bojovala o vyrovnání. Nejblíže k němu měla ve 45. minutě (17:16), domácí si ale skvělé body nehodlali nechat sebrat a s maximálním nasazením dovedli utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 5, Plšek 5, Žůrek 5/2
Nejlepší střelci Dukly: Šik 5, Rams 4/1, Šůstek 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Horáček Novotný, diváků: 800

Frýdek-Místek – Kopřivnice 24:18 (10:9)
Dalším regionálním derby bylo vedle toho Hranického i utkání ve Frýdku. I tady se nakonec z vítězství radovali domácí házenkáři. Ti drželi vedení ve svých rukou od prvních vteřin, záhy vedli o tři góly, až těsně před přestávkou korigovali Hanus se Střelcem na rozdíl branky. Podobně jako ve Zlíně i ve Frýdku si rozhodující náskok vytvořili domácí na začátku druhé půle, kdy na čtyři rychlé branky neměla Kopřivnice odpověď. Ve 48. minutě to bylo o sedm a tuto ztrátu už se přes veškerou snahu Hojníka a dalších kopřivnických kanonýrů nepodařilo výrazněji snížit.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 9, Kichner 4/2, Unger 3, Meca 3, Vacula 3
Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 4/2, Meca 3, Petřík 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2, vyloučení: 3 – 6, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 510