12.10.2013 otevřeno: 2135 x

Házenkářský svátek v Jičíně jednoznačně ve prospěch Dánů

Jičínští házenkáři na vlastní kůži ozkoušeli sílu severské házené. Dánský Skjern naložil Východočechům sedmnáctibrankovou porážku a naděje na postup pro českého mistra přesunula do říše pravděpodobně nenaplněných snů.

EHF cup - 2. kolo

HBC Ronal Jičín – Skjern Handbold 38:21 (10:22)

Vstup do utkání Poháru EHF se Jičínu vůbec nevydařil. Prvních deset minut zápasu připomínalo hru kočky s myší. Dánští dlouháni v obraně nedávali jičínským střelcům šanci, naopak „viking“ Rasmussen trestal chyby Jičínských bezpečně proměňovanými rychlými útoky. Po deseti minutách hry prohrávali domácí 2:8! O deset minut později to bylo o deset (5:15) a Jičín se jen těžko vracel do hry. V závěru poločasu Jičínští přece jen hru trošku vyrovnali a k navyšování náskoku Dánů už pak docházelo o trochu pomaleji. I přesto do přestávky manko Jičína narostlo na dvanáct gólů a to ještě nemělo být vše.

Hráči i realizační tým si byli vědomi, že se musí snažit o udržení míče a kombinační hru v útočné fázi a s tím i vstoupili do druhé půle. Dařilo se jim to prvních deset minut, což byla asi nejvyrovnanější pasáž zápasu. Pak se opět rozjela dánská lavina a domácí devět minut nedali gól. Hosté odskočili na rozdíl šestnácti branek. V domácím dresu předvedl dobrý výkon ve druhém poločase mladý brankař Machalický, několik utěšených střel dalšího mladíčka Čurdy potěšilo neúnavně povzbuzující domácí diváky, ale na strojově přesnou a důraznou hru Dánů to bylo málo.

Jičín bojoval až do úplného konce a zaslouženě tak korigoval na konečný sedmnáctibrankový rozdíl, když střelecky nejaktivnějším byl domácí křídelník Kvasnička. Naděje na postup do dalšího kola se přesunula do úrovně snů, i tak si ale celá jičínská házenkářská „rodina“ užila.

Martin Bareš v rozhovoru pro ČT Sport: „My jsme si zápas chtěli hlavně užít. Vstup do utkání se nám bohužel nevydařil. Možná jsme mohli vydržet déle držet se soupeřem krok, i tak jsme si ale za výkon zasloužili poděkování diváků. Jejich velké a vytrvalé podpory si vážíme. Bylo vidět, že Dánové právem paří mezi favority soutěže a pocházejí ze země, kde se házená umí hrát. Přes jejich obranu jsme se těžko prosazovali, myslím ale, že i my jsme na ně v obraně uměli hrát. Oni nás přehráli brejky.“

Trenér Jičína Aleš Babák: „Dánové nás převyšovali ve všech činnostech. Důraz, střelba z dálky, zakončování. Ve všem. Připravovali jsme se o příležitosti technickými chybami. Odhodlání na týmu bylo znát, neodevzdali jsme to, ale rozdíl mezi domácí a dánskou házenou je skutečně propastný. Do Dánska pojedeme s tím, že tam chceme odehrát co nejdůstojnější partii."

Nejlepší střelci Jičína: Drbohlav 4, Kvasnička 3, Král 2/1, Krahulec 2
Nejlepší střelci Skjernu: Rasmussen 8, Klitgaard 5
Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Aliyev, Aghakishiyev (AZE)