12.10.2013 otevřeno: 1560 x

Lovosice prodloužily vítěznou šňůru a drží se v čele tabulky

Dosud jedinou porážku inkasovali Lovosičtí v prvním kole a od té doby kráčí nejvyšší soutěží neporaženi. Dnes nedali šanci Valachům. Skalp Karviné si zase odnáší ze sobotního měření Brno.

Triglav pojišťovna extraliga – 7. kolo

Brno – Karviná 29:26 (16:15)
Házenkáři Brna zastavili rozjetou Karvinou a bodově s ní srovnali krok. Celý první poločas utkání v Králově Poli bylo utkání velmi vyrovnané, oba celky se střídaly ve vedení, největší náskok si vytvořili Karvinští v 10. minutě (3:6), jinak žádný z celků nevedl víc než o dvě trefy. Nejproduktivnějšími střelci byli v domácím dresu Hajčman s Hubáčkem, vzdorovali jim Sliwka s Vančem. Ve druhé půli začali budovat svůj náskok domácí. Ve 44. minutě vedli čtyřbrankovým rozdílem. V posledních minutách se sice Sliwka pokoušel o stažení manka, házenkáři Brna měli ale na každou trefu Karviné odpověď, a tak uhlídali Brňané tříbrankové vítězství.

Nejlepší střelci Brna: Hajčman 8/4, Hubáček 7, Musil 3
Nejlepší střelci Karviné: Mlotek 7/2, Vančo 6, Sliwka 5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2, vyloučení: 1 – 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 422

Lovosice – Zubří 36:31 (19:11)
Lovosice jedou! Jediná porážka po sedmi odehraných extraligových kolech, to je skvělá bilance. A Lovosice se tak drží na čele tabulky. To šesté vítězství přidali Severočeši na své konto v sobotu večer, kdy o pět branek porazili Zubří. Už v prvním poločase Lovosičtí rozhodli o svém vítězství. Ve 14. minutě to bylo 8:5, ve 22. minutě 13:8 a na konci poločasu 19:11. Dobře pálili hlavně Motl s Jonášem a odpovídat zvládal více méně jen Trifunovič se Šlachtou. Na začátku druhého poločasu se hra vyrovnala, Zubřani dokázali pravidelně úspěšně reagovat na trefy domácích a ve 44. minutě dokonce korigovali na 20:24. Závěr zápasu si ale Lovosice pohlídaly. Domácí zvedli náskok opět na osm gólů (35:27) a Valaši ještě zkoušeli zabojovat, dosáhli už ale jen kosmetické úpravy skóre na konečných 36:31.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 7/4, Jonáš 7, Hes 7
Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 7, Horut 5, Bechný 4/7
Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3, vyloučení: 7 (ČK Krahulík) - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 910