6.10.2013 otevřeno: 1401 x

Karviná zbrzdila rozjetý Frýdek

Frýdku se v uplynulých extraligových i pohárových kolech velmi dařilo. Připsal si dokonce skalp ambiciózní Dukly! V neděli dopoledne ale jeho vítězné tažení přibrzdili házenkáři Karviné.

Triglav pojišťovna extraliga - 6. kolo

Karviná – Frýdek – Místek 28:23 (17:13)
Jednoznačný vývoj mělo jediné nedělní utkání Triglav pojišťovna extraligy. Hostující celek vedl pouze za stavu 1:0, od druhé minuty až do konce si pak udržovali alespoň minimální náskok domácí házenkáři z Karviné, když dobře mířili Chudoba s Mlotkem. Ve frýdeckém dresu sice střelecky vynikali Kichner s Dybou, i tak ale hosté po většinu prvního poločasu prohrávali o tři až čtyři branky. V úvodu druhé půle Karviná svůj náskok zvýšila na sedm gólů (22:15), potom se ale právě Dybovi s Kichnerem podařila zásadní korekce, když pěti brankami v řadě stáhli manko na pouhé tři branky a v 54. minutě za stavu 24:23 dokonce hrozilo vyrovnání. Závěr už ale zase patřil házenkářům Karviné, kteří v posledních pěti minutách nepustili Frýdek ke slovu a nakonec zvítězili jasně 28:23.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 8/3, Mlotek 5, Vučkovič 4, Užek 4
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 8/1, Dyba 6, Klaban 3
Sedmimetrové hody: 5/4 – 0/0, vyloučení: 7 – 7, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 729

Slavomír Mlotek překonal frýdeckou obranu čtyřikrát a jednou se trefil ze sedmimetrového hodu.