5.10.2013 otevřeno: 1957 x

Zubří stále nevýrazné, Lovosice se na vítězné vlně vezou dál

Šesté extraligové kolo zná většinu svých výsledků. Zubří opět nezabodovalo, nejdramatičtější utkání se odehrálo v Praze. Seznamte se s průběhem sobotních zápasů.

Triglav pojišťovna extraliga - 6. kolo

Přerov - Lovosice 21:30 (11:13)
Utkání v přerovské hale jsou si v této sezóně poměrně podobná. Přerovští házenkáři mají dostatek sil, aby silným soupeřům vzdorovali v první půli a hráli s nimi vyrovnanou hru, ve druhém poločase ale soupeři Hanáky zpravidla výrazně přehrají. Stejně tomu bylo i dnes. Po celou první půli se Hradil a spol drželi Lovosickým v dostřelu, ve druhé půli ale Motl s Hesem a Berkou zapracovali na vytvoření výrazného náskoku Severočechů a ve 36. minutě to bylo 11:18. Toto manko ještě dokázali Přerovští dotáhnout na dvoubrankový rozdíl 19:21, ovšem na šestibrankovou šňůru Lovosic mezi 50. a 55. minutou už odpověď nenašli a nakonec podehli soupeři vysoko 21:30.

Nejlepší střelci Přerova: Buček 4, Hradil 4, Hardt 3
Nejlepší střelci Lovosic: Hes 8/1, Berka 6, Motl 6/1
Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/1, vyloučení: 6 (přímá ČK Valášek) - 3, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 75

Zubří - Plzeň 21:31 (14:13)
V letošní sezóně to zatím není Zubří, které známe. Po šesti kolech mají Valaši na svém kontě jen dvě výhry. I utkáním proti Plzni se Zubří protrápilo. Domácím sice patřil začátek zápasu, když si dokázali vypracovat dokonce osmibrankové vedení, ovšem Plzeňští se z nevydařeného startu utkání vzpamatovali, těsně před přestávkou vyrovnali a do šaten šli jen s jednobrankovou ztrátou. Druhý poločas byl ale přesně opačným. Hned po návratu ze šaten začali budovat zvolna náskok házenkáři Plzně. Domácím se nedařilo v koncovce a ani obrana nepracovala ideálně. Ve 46. minutě vedli Plzeňští po trefě Milana Škvařila 18:23. Naděje na na korekci likvidoval Zubřanům Motlík a tři minuty před koncem to bylo už o sedm. Kavka se Škvařilem pak dokonce zakulatili výsledek na deseti brankové vítězství Plzně.

Nejlepší střelci Zubří: Zahradníček 6, Václav 5, Mičkal 4
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 9/4, Linhart 5, Blecha 4, Tonar 4
Sedmimetrové hody: 4/1 - 4/4, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 586

Kopřivnice - Hranice 28:34 (13:16)
Domácí tým držel se soupeřem z Hranic krok jen v prvních patnácti minutách. Potom už Hraničtí jasně ovládli průběh utkání v hale v Kopřivnici. Postupně si budovali náskok, který byl o poločase tříbrankový a postupně rostl do výraznějších rozměrů. Vynikal hlavně Tomáš Galus, jehož střelecký příklad následoval Konšel, svatyni hostujícího celku dobře střežil velezkušený Kučerka. Střelecký zápis domácích byl o poznání vyrovnanější - promluvila do něj celá kopřivnická lavička. Deset minut před koncem byl rozdíl ve skóre sedmibrankový a do závěrečného hvizdu se už Kopřivnickým povedla jen minimální korekce.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Patřík 4, Reček 4, Mičola 3, Bajgar 3, Střelec 3, Gřes Jiří 3/1
Nejlepší střelci Hranic: Galus 10/3, Konšel 7, Stržínek 5
Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 342

Jičín - Zlín 24:20 (11:8)
Poměrně vyrovnané utkání sledovali diváci v Jičíně. Nováček ze Zlína se držel soupeři na dostřel dvou až tří branek. Podobný rozdíl dělil oba soupeřící celky i ve druhé třicetiminutovce. Až ve 44. minutě Čurda zvyšoval na pětibrankový rozdíl. Vocásek se Žůrkem a Polozem se předháněli, kdo si na své konto připíše více úspěšných střeleckých pokusů. Nakonec byl úspěšnější Vocásek stejně jako celek, jehož dres obléká. Jičín dvě minut před koncem vedl rozdílem šesti gólů a Poloz s Kočím už svými dvěma trefami dosáhli jen kosmetické úpravy.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 8/1, Zeman 4/3, Krahulec 3/1, Kvasnička 3
Nejlepší střelci Zlína: Poloz 5, Kočí 4, Žůrek 4/2
Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/2, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 440

Dukla - Brno 27:24 (15:12)
Utkání mezi Duklou a Brnem nakonec nabídlo nejvyrovnanější podívanou. V prvních minutách se ujali vedení házenkáři z Brna (5:6), potom ale poměrně přesvědčivě nabyli pětibrankový náskok domácí hráči (12:7). Ovšem ani oni si poklid příjemného náskoku neužili dlouho, protože Brňané se dotáhli na rozdíl gólu. Ale po přestávce zatopili Pražané pod kotlem, ve 42. minutě to bylo 21:14. Ani pak ale Královopolští nesložili zbraně, ztrátu korigovali na rozdíl tří branek a utkání spělo do dramatického závěru. Toho se ale stovka diváků v ruzyňské hale nakonec nedočkala. Dukla v pohodě uhájila tříbrankové vítězství.

Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 5, Mráz 4, Piskač 3
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 6, Hubáček 5, Koubek 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1, vyloučení: 6 - 5 (přímá ČK Weintritt), rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 125