Frýdek zaskočil Duklu, Zlín nešetřil Zubří

Nedělní extraliga byla plná překvapení. Při pohledu na nedělní výsledky se mnozí házenkářští fanoušci musí hodně divit!

Triglav pojišťovna extraliga - 5. kolo

Karviná - Kopřivnice 36:30 (21:18)
Kopřivnice zůstává i po nedělním utkání v Karviné na konci tabulky s dosud jediným vybojovaným bodem. Ačkoliv v prvním poločase Kopřivničtí dlouho drželi vedení na své straně (11. minuta 5:8, 16. minuta 9:11). Největší střeleckou zásluhu na tom měli Bajgar s Rečkem. Domácí vyrovnali až na začátku druhé čtvrtiny zápasu a před přestávkou dosáhli obratu a vytvoření tříbrankového náskoku. O svém vítězství pak rozhodli domácí na začátku druhého poločasu. Mezi 31. a 43. minutou dovolili Kopřivnici jedinou trefu, zatímco sami nastříleli do jejich sítě deset střel. Rázem vedli házenkáři Karviné o dvanáct branek. Hostům se sice ještě podařilo manko díky Mičolovi zásadně zkorigovat, i tak ale podlehli Karviné šestibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 9/2, Vančo 9, Mlotek 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 6, Bajgar 6, Mičola 5/1
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 531

Brno - Jičín 25:21 (12:12)
Třetí porážku v řadě připsali na své konto házenkáři Jičína. I když i oni,podobně jako třeba Kopřivničtí, v úvodu vedli. I Brňanům se ale v závěru první třicetiminutovky podařil obrat a ve druhém poločase pak domácí házenkáři vedení mírně navyšovali, když přesně mířil hlavně Hejčman. Domácí diktovali tempo. Jejich vedení bylo až pětibrankové a Vocásek se Zemanem tak mohli jen korigovat manko.

Nejlepší střelci Brna: Hajčman 8/2, Dostalík 4, Mičola 3, Koubek 3, Kubis 3/1, Hubáček 3
Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 7/1, Král 4, Zeman 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 120

Zlín - Zubří 28:21 (12:9)
Možná až překvapivě jednoznačný byl vývoj utkání mezi Zlínem a Zubřím. Zubřanům se letos zatím příliš nedaří a dnes je pořádně potrápil nováček soutěže, který si tak během jednoho týdne připsal hned dvě vítězství. Domácí vedli od úvodních minut (11. minuta 6:2) a Zubří nedokázalo ani přes snahu Trifunoviče s Mičkalem vyrovnat. Nejblíže se k soupeři dostali ve 21. minutě (8:7). Dvě minuty před přestávkou to ale bylo zase o pět branek a ani po přestávce se nedařilo Zubřanům k soupeři přiblížit. Poslední kapkou, která pojistila Zlínu vítězství byl výpadek Zubří mezi 44. a 58. minutou, když tento úsek hry prohráli 10:2 a v posledních minutách už pak bojovali jen o kosmetickou úpravu skóre.

Nejlepší střelci Zlína: Poloz 5, Aspridis 4, Kafka 4
Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 8/2, Trifunovič 6, Zahradníček 3, Bechný 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2, vyloučení: 3 - 0, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 750

Frýdek-Místek - Dukla 33:26 (13:18)
Dalšího z favoritů zaskočili v neděli večer házenkáři Frýdku. Ti porazili pražskou Duklu a to hned sedmibrankovým rozdílem! Pro Frýdek je to tak třetí domácí výhra a po neděli tak Frýdečtí srovnali se soupeřem bodově krok. Stejně jako v dalších utkáních nedělní extraligy i ve Frýdku dlouho vedli hosté (poločas 13:18), ve druhém poločase ale Pražané úplně odešli. Domácí je ve druhé půli zdrtili 20:8! Činil se hlavně Vojtěch Petrovský, který sám nastřílel Dukle dvanást branek. Dukla tak odjela z Frýdku s pěknou náloží 33:28.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 12/5, Kichner 7, Dyba 4, Klaban 4
Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 7, Jeníček 3, Polášek 3, Piskač 3, Mráz 3/2, Šik 3
Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/2, vyloučení: 9 - 11, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 640