28.9.2013 otevřeno: 2439 x

Motl s Jonášem přestříleli Hranice

Házenkáři Lovosic se vezou na vítězné vlně. Navíc konečně hráli před domácím publikem. A tomu se v nové sezóně nehodlali představit jinak než výhrou.

Triglav pojišťovna extraliga - 5. kolo

Lovosice - Hranice 33:26 (13:14)
V sobotu večer sehráli své utkání pátého kola házenkáři Lovosic a Hranic. A Lovošičtí "jedou". Po porážce v úvodním kole extraligového ročníku Severočeši neprohráli a svou vítěznou šnůru prodloužili i při prvním domácí zápase sezóny v utkání proti Hranicím. Lídr tabulky se sice dlouho držel ve vedení - o krok napřed byl po celý první poločas (4:6, 8:10, 13:14), když skórovali hlavně Stržínek, Šíra a Tůma. Ve vedení se hostující celek udržoval až do 41. minuty a stavu 18:20. Dalších deset minut ale ovládli domácí. Tento úsek hry vyhráli 8:1 a najednou to bylo 26:21. Do konce utkání zbývalo osm minut. V nich ještě diváci viděli poměrně dost branek, častěji ale padaly do hranické sítě. Motl s Jonášem nebyli k zastavení a nakonec se vedení domácích vyšplhalo až na sedm branek. Za stavu 33:26 utkání i skončilo.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 12/2, Jonáš 9, Krahulík 4
Nejlepší střelci Hranic: Tůma 6/3, Šíra 6, Stržínek 3, Konšel 3
Sedmimetrové hody: 6/5 - 4/4, vyloučení: 4 - 6 (ČK Šíra), rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 750