27.9.2013 otevřeno: 1355 x

Západočeši vezou vítězství z Hané

Páteční předehrávkou začalo v Přerově páté extraligové kolo. Plzeňští házenkáři odvezli z Hané plný bodový zisk za osmibrankové vítězství.

Triglav pojišťovna extraliga - 5. kolo

Přerov - Plzeň 22:30 (9:11)
Roli favorita dostáli v Přerově házenkáři Plzně. Západočeši se vedení ujali v 11. minutě, když to bylo 5:3 pro Plzeňské. Domácí ale dokázali rychle vyrovnat a před koncem poločasu dokonce na krátko zase převzali vedení. Do šaten už si ale zase nesli dvoubrankový náskok házenkáři Plzně. Ti pak díky Tonarovi, Vinkelhöferovi a Milanu Švařilo zvyšovali své vedení a sedm minut před koncem měli už devítibrankový náskok. Hastík sice ještě v závěru usiloval o korekci, nakonec však Přerov přece jen prohrál vysokým osmibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelci Přerova: Hradil 6/3, Hastík 5, Frančík 3/1
Nejlepší střelci Plzně: Vinkehöfer 9/2, Škvařil 4, Tonar 4
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 125