25.9.2013 otevřeno: 2319 x

Frýdek zdolal „nedobytnou“ jičínskou tvrz, Zlín má první extraligové body

Utkání plná obratů a zvratů přineslo kompletní středeční kolo Triglav pojišťovna extraligy. Kde uhájili body favorité a kde se diváci dočkali překvapení?

Triglav pojišťovna extraliga - 4. kolo

Dukla – Karviná 27:25 (12:13)
Před dnešním vzájemným měřením na tom byly Dukla i Karviná stejně – na kontě měly dvě vítězství a jednu porážku. Po dnešním podvečerním zápase má ale jeden z těchto celků na kontě o porážku více a tím týmem je Karviná. Domácí si vytvořili na soupeře náskok hned v úvodních minutách a po úspěšných trefách Poláška se Šůstkem to bylo 4:1. Hosté však dokázali skóre zásluhou Sliwky s Užekem vyrovnat a ve 20. minutě šli dokonce do jednobrankového vedení. Bylo jasné, že o body se na Dukle svede tvrdý souboj. I o přestávce byli hosté o trefu před Duklou. Vyrovnanou podívanou sledovala stovka diváků i ve druhé půli a tím, kdo stále dotahoval minimální náskok soupeře, byla pořád Dukla. Karviné však zlomila vaz nevyužitá přesilovka ve 47. minutě. Dukelští využili zaváhání Karviné, srovnali s Baníkem krok a v 53. minutě poslal domácí do vedení opět Polášek. Na jeho povel zareagovali ještě jeho spolubojovníci Kastner, Kotrč a Rams třemi zásahy. I za stavu 26:23 dvě minuty před koncem se ještě Karviná dokázala zvednout. Alespoň o jeden bod ještě zabojovali Mlotek s Chudobou, ovšem nakonec to byl Kotrč, kdo měl poslední slovo a zajistil svému týmu plný bodový zisk.

Nejlepší střelci Dukly: Kastner 4, Rams 4/3, Polášek 4
Nejlepší střelci Karviné:Mlotek 5, Chudoba 4, Vančo 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků:130

Bojovné a napínavé bylo utkání mezi Duklou a Karvinou.

Foto Jiří Růžička

Přerov – Zlín 24:28 (14:11)
První extraligové body vybojoval ve čtvrtém kole nováček soutěže ze Zlína. Na půdě přerovských Sokolů to pro něj sice dlouho na body nevypadalo, když ve 14. minutě prohrával vysoko 2:7 a v 17. minutě 3:10, ovšem už při odchodu do šaten zásluhou Kafky, Pernici a Aspiridise čítalo manko Zlína jen tři góly a ve druhém poločase dosáhli zlínští házenkáři dokonce o skvělý obrat. K tomu došlo konkrétně v úseku hry mezi 46. a 51. minutou. Tuhle pětiminutovku hosté vyhráli 4:0 a ze stavu 21:20 otočili skóre na 21:24. A i potom dokázal Plšek dál plnit přerovskou síť. Domácí sice dokázali v 53. minutě po vyloučení Žůrka (červená karta za nastřelení nehýbajícího se brankaře do hlavy při střelbě sedmimetrového hodu) využít přesilovku a korigovali na rozdíl gólu. Zlín už se ale nehodlal vzdát vidiny oslav prvních extraligových bodů, a tak je Kafka s Plškem „pojistili“ ještě dvěma zásahy (24:28).

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 7, Hardt 6, Frančík 5/4
Nejlepší střelci Zlína: Kafka 7, Plšek 4, Kašný 4
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/1, vyloučení: 5 – 5 (přímá ČK Žůrek), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 185

Hranice – Plzeň 24:22 (8:9)
Aktuální lídr tabulky z Hranic a mnohými deklarovaný favorit soutěžního ročníku z Plzně se utkali na hřišti u řeky Bečvy. Plzeňští se v prvních třech kolech prezentovali často nevýraznými výkony, jejichž důsledkem byla bilance jedné prohry, jedné remízy a jednoho vítězství. Právě poslední jmenovanou kolonku chtěli obohatit v Hranicích, ovšem nepovedlo se. V prvním poločase dominovaly obrany a zákroky brankářů ale také řada chyb na obou stranách, a tak tradičně hlučná hranická haly v prvním poločase mnoho branek neviděla. To se změnilo se začátkem druhé půle, kdy domácí usilovali o to, aby sebrali Západočechům minimální vedení a potvrdili svou prozatímní dominanci extraligové tabulce. Ovšem ještě deset minut před koncem stále drželi vedení na své straně házenkáři Plzně, mezi kterými dominoval Pohlmann s Milanem Škvařilem. Obrat se Hranickým podařil až v 56. minutě. Čtyřmi brankami se prezentovali zkušený Tůma a Galus, otočili skóre z 19:21 na 23:21, a tak v utkání, v němž Plzeň po většinu hrací doby vedla, nakonec brali všechny body domácí.

Nejlepší střelci Hranic: Tůma 8/2, Galus 4, Čadra 4, Stržínek 4
Nejlepší střelci Plzně: Pohlmann 5, Petrovský 4, Škvařil M. 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 260

Zubří – Brno 30:25 (17:14)
Druhé vítězství sezóny vybojovali před domácím publikem házenkáři Zubří. Do jejich haly si i ve středu večer našlo cestu na šest set padesát diváků a dohnali Valachy k důležitým bodům. Královopolští udrželi se Zubřím krok prakticky po celý první poločas. O tříbrankový poločasový náskok se postarali až krátce před přestávkou Trifunovič s Bechným. Tří až čtyřbrankové vedení si pak Zubřané udržovali i ve druhém poločase, když přesně mířili Zahradníček s Dědkem a Mičkalem. Na druhé straně se sice snažil odpovídat Hubáček, ovšem střelecká potence Valachů byla dnes dostatečná na to, aby v závěru uhlídali pětibrankové vedení a dovedli jednoznačně se vyvíjející utkání k vítěznému konci.

Nejlepší střelci Zubří: Dědek 7, Zahradníček 6, Trifunovič 6
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 6, Hajčman 5/3, Kubis 4
Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4, vyloučení: 4 (ČK Václav) - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 650

Jičín – Frýdek-Místek 28:29 (14:13)
Jičín se stejně jako Zubří těší veliké divácké podpoře a na domácí půdě se veze na vítězné vlně. V úvodu to sice vypadalo, že Frýdečtí favorita utkání zaskočili, když v 11. minutě ukazovalo skóre 4:8, ovšem pětibranková šňůra střel z ruky Bareše s Vocáskem znamenala obrat ve skóre a dalších pět rychlých Jičínských střel pak vedlo k navýšení vedení Východočechů na 14:10. Ovšem ještě před přestávkou Jičín o svůj náskok přišel. Rajnoha, Klaban a Meca zajistili Frýdku korekci na poločasových 14:13 a hned v úvodu druhého poločasu Frýdek skóre dokonce zcela otočil (17:18)! I toto ale bylo jenom dočasné. Pak se skóre přelévalo ze strany na stranu a spělo do dramatického závěru. V něm třemi brankami Kichner poslal Frýdek do tříbrankového vedení (25:28) a postaral se o překvapení kola, když bojovným výkonem jeho Frýdek uhájil v Jičíně nejtěsnější možné vítězství.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 7, Král 5, Bareš 5
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 10/1, Rajnoha 4, Klaban 3, Kalous 3, Dyba 3
Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 570

Kopřivnice – Lovosice 28:36 (13:21)
Úloze papírového favorita proti tomu zvládli dostát házenkáři Lovosic. Severočeši se v Kopřivnici ujali vedení hned v úvodních minutách a během prvních dvaceti minut ho navýšili na šest gólů (7:13). Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější, manko Kopřivnických nerostlo, ovšem ani se domácím nedařilo korigovat. Družstvo střelecky táhli Střelec s Jiřím Gřesem, ovšem na palebnou sílu Hese, Berky, Jonáše a Chroustovského byli krátcí. Sedm minut před koncem to bylo o deset, a přestože ještě Kopřivnice usilovala o korekci a dotáhli se na šestibrankový rozdíl, na víc už nezbyl čas ani síly.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes Jiří 9/6, Střelec 5, Petřík 4
Nejlepší střelci Lovosic: Chroustovský 7, Hes 7, Jonáš 6
Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 300