22.9.2013 otevřeno: 1748 x

Zlín v extralize stále bez bodů

Výsledky třetího kola jsou kompletně známy. Mistrovský Jičín padl v Karviné, Zubří nestačilo na Frýdek a Zlín stále čeká na první extraligové body.

Triglav pojišťovna extraliga - 3. kolo

Karviná - Jičín 23:20 (13:8)

Jičín dnes nepotvrdil roli favorita a prohrál na hřišti Karviné zaslouženě. To jen potvrzuje předpoklad vyrovnané extraligy, vždyť před soutěží odchody oslabený tým domácích si s přehledem dokázal vyšlápnout na posledního mistra. Karviná byla v prvním poločase lepším týmem, do zápasu vstoupila odhodlaněji, a tak si už v 10.minutě po gólu na 5:1 z ruky Vanča musel brát hostující trenér oddechový čas. I nadále to však byli Karvinští, kdo si udržoval pohodový nástok (25. minuta Sliwka 13:6) a to i díky mnoha technickým chybám Ronalu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, nicméně Jičín se nedokázal přiblížit Karviné blíže než na rozdíl tří branek a to i díky výbornému výkonu brankáře Vydry.  Střelecky se dařilo především Mlotkovi s Chudobou, na druhé straně nejčastěji korigoval Zeman.

Nejlepší střelci Karviné: Sliwka 7/1, Chudoba 4, Vančo 3, Vukovič 3
Nejlepší střelci Jičína: Král 8/4, Zeman 4, Vacásek 2, Drbohlav 2
Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 705

Sliwka byl se sedmi trefami nejlepším karvinským střelcem.

Foto Ivo Dudek

Zlín – Hranice 28:31 (13:15)

První branku utkání dal ze sedmimetrového hodu Zbránek a jakoby zavelel domácím do útoku. Ti byli prakticky celou první půli stále o krůček vepředu a to i díky chyceným sedmičkám gólmanem Luňákem a následně skvělým zákrokům jeho nástupce Mahuška. Na straně vicemistra se blýskl několika „bombami“ ještě loni dukelský odchovanec Litovle Konšel. Byl to také on, kdo dostal minutu před poločasem hosty poprvé do vedení. To si hraničtí házenkáři v druhé půli bez problémů navyšovali. Na jejich dvě branky dokázali většinou domácí odpovědět jen jednou trefou. V padesáté minutě tak vedli hosté o šest branek a přestože se do hry dostala nakonec celá jejich lavička a dirigent Zlína Kafka dělal, co mohl, víc než na korekci na rozdíl tří branek to nestačilo.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 6, Aspridis 5, Plšek 4, Žůrek 4/1, Zbránek 4
Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 9, Galus 5, Tůma 4/2, Konšel 4
Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/2, vyloučení: 4 - 5

Frýdek – Místek - Zubří 26:25 (10:13 )

První poločas byl vývoj utkání vyrovnaný do 11. minuty a stavu 4:4. Potom začali hosté produkovat svou typickou tvrdou obranu s rychlými kontry a začali navyšovat své vedení. Ve 26. minutě navyšoval Trifunovič již na 7:12, pak ale následovala serie tří zuberských chyb a korekce na poločasový tříbrankový rozdíl. Ve druhé půli byl obraz hry úplně jiný. Hostům jakoby přestala fungovat obrana, v útoku se utápěli v individuálních činnostech, chyběla kombinace. Toho pochopitelně zkušení hráčï ve frýdeckém dresu, jmenovitě Petrovský s Kichnerem, dokázali využívat a nejen srovnali, ale šli až do tříbrankového vedení (Dyba v 56.minutě 23:20). Když o dvě minuty později vyrovnával Mičkal na 23:23, vypadalo to na drama. To ale domácí nepřipustili a uhájili těsné vítězství.

Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 7, Kichner 6/4, Kalous 4, Dyba 4
Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 6, Trifunovič 5, Václav 5
Sedmimetrové hody: 4/4 – 0/0, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 460

Frýdecká radost po vítězství nad Zubřím.