21.9.2013 otevřeno: 1992 x

Lovosice po Zlínu vykradly i favorizovanou Plzeň

Třetí interligové kolo odstartovali středeční předehrávkou hráči Brna a Přerova. Další body si dnes připsali házenkáři Lovosic a Dukly.

Triglav pojišťovna extraliga - 3. kolo

Plzeň – Lovosice 19:21 (9:9)
Lovosice ztrácely na absolutní špičku dva body, které ztratily v Brně po úvodní těsné porážce. V Plzni se očekávalo velké drama. Lovosičtí nechtěli prohloubit odstup na první příčky a Plzeň je jedním z favoritů soutěže, ovšem remíza v Kopřivnici tomu příliš neodpovídala. O body se tak hodlaly rvát ze všech sil oba týmy. Nakonec si je však domů vezli házenkáři Lovosic. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Do dvoubrankového vedení se několikrát dostali Lovosičtí, které táhli Motl s Landou, ovšem o poločase to bylo opět vyrovnaných 9:9. Znovu se do dvoubrankového vedení dostali Severočeši ve 40. minutě (11:13), i pak ale pokračoval souboj agresivních obran. Pěknými zákroky se prezentovali Motlík i Adámek, ovšem Berka, Motl a Jonáš náskok Lovosic v 50. minutě navýšili na čtyři trefy a v závěru svůj náskok uhájili. Domácí se snažili o vyrovnání i za cenu tvrdých obranných zákroků. Jejich ohromná snaha o zisk bodu ale byla marná a nedosáhli na víc, než na konečnou korekci na závěrečný rozdíl dvou branek.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 6/1, Linhart 4, Šindelář 3
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 12/3, Berka 3, Jonáš 3
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 200

Vinkelhofer se trefil šestkrát. Na vítězství Talentu to nestačilo.

Foto Hynek Sladký

Dukla – Kopřivnice 35:25 (19:11)
Dukla, stejně jako Lovosice, měla před tímto zápasem na kontě jen dva body za vítězství nad Zubřím. Domácí půda ale pro ně opět znamenala bodové i brankové žně. Už v 10. minutě vedli domácí házenkáři nad hosty z Kopřivnice 8:3, v 19. minutě 13:6. Střelce hostujícího týmu trápil v brance domácích tentokrát Rangl, kterého víc než jednou překonal v prvním poločase jen Hanuš s Mecou a Janem Gřesem. O poločase to bylo o devět. Ve druhé půli pak potvrdili své vysoké vítězství házenkáři Dukly sérií sedmi tref mezi 42. a 47. minutou. Třináctibrankové manko už Střelec s Jiřím Gřesem dokázali v závěrečných minutách jen korigovat na konečných 25:35 ve prospěch Dukly.

Nejlepší střelci Dukly: Šik 7/1, Kotrč 6, Polášek 6
Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 4, Hanuš 4, Gřes Jan 3, Střelec 3
Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Pavlát, Točík, diváků: 120

Vítězné kolečko si zatančili v Plzni házenkáři Lovosic.