15.9.2013 otevřeno: 2400 x

Dukla padla v Jičíně, Lovosice vezou body ze Zlína

Druhé extraligové kolo zná své výsledky. Šlágr kola se odehrál v Jičíně, kde domácí potvrdili dosavadní domácí neporazitelnost a suverénně porazili Duklu. Jak to dopadlo v Přerově, Zlíně nebo v Hranicích?

Triglav pojišťovna extraliga - 2. kolo

Přerov – Frýdek – Místek 29:26 (15:11)
Začátek zápasu v Přerově byl velmi vyrovnaný. Potom ale zpřesněná koncovka domácích a častá vyloučení hostí za zpřísněnou obranu vedly k tomu, že začal narůstat náskok domácího družstva. Ve 22. minutě vedli házenkáři Přerova nad Frýdkem už o pět branek (11:6) a přestože ve 27. minutě třemi brankami v řadě, z toho dvěma ze sedmiček, Kichner korigoval na 12:11, do kabin si přesto odnášeli čtyřbrankový náskok domácí. Tři až čtyřbrankový odstup si pak Hanáci udržovali i ve druhé půli a přestože Dyba v závěru manko stáhnul, na body Frýdek v Přerově nedosáhl.

Nejlepší střelci Přerova: Frančík 10/1, Hastík 9, Hardt 6
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 8/6, Petrovský 5, Dyba 4, Mynář 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 8/7, vyloučení: 5 – 8 (ČK Vacula), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 178

Zlín – Lovosice 17:27 (9:13)
Druhý zápas v extralize, druhý před domácím publikem a druhý s těžkým papírově silnějším soupeřem. Zlín se poprvé a naposledy v utkání dostal do vedení v 17. minutě za stavu 7:6, když se dvakrát po sobě trefil do lovosické sítě Plšek. Potom se diktátu utkání ujal Landa a pod jeho střeleckým vedením Lovosice dokráčely k přestávce s vedením 13:8. Ještě prvních deset minut druhého poločasu se pak Zlín držel soupeři na dostřel, potom však přišla šestibranková lovosická šňůra, rázem to bylo o devět gólů a otřesený Zlín už se až do konce zápasu nedokázala vzpamatovat (12:21). Střelecký prapor sice ještě pozvedal Zbránek, to však nestačilo k tomu, aby Zlín oslavoval první extraligové body a Lovosice si tak odvážejí domů do své rekonstruované haly první letošní vítězství.

Nejlepší střelci Zlína: Plšek 5, Zbránek 4/1, Žůrek 2, Poloz 2
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8, Landa 6, Klimt 4/3, Hes 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/4, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 480

Jičín – Dukla 21:17 (12:5)
Šlágr kola uzavřel souboje druhého extraligového víkendu. Na horkou půdu Jičína zavítala Dukla a z Jičína odjela s prázdnou! V prvním poločase dovolili házenkáři Jičína Dukle jen pět tref, zatímco do „Petržalovy“ sítě nasypali Východočeši střel hned dvanáct. A ani ve druhém poločase nebyl Vocásek a spol k zastavení. Ve 40. minutě to bylo o deset (17:7) a korigovat vysoké manko se Dukle podařilo až v posledních deseti minutách. Tento úsek hry vyhráli Pražané 7:2, ovšem stačilo to jen na čtyřbrankovou porážku. Úřadující mistr se tak drží na čele tabulky.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 6, Lepieš 3, Krahulec 3
Nejlepší střelci Dukly: Šik 5, Rams 4, Mráz 2, Kotrč 2
Sedmimetrové hody: 0/0 – 0/0, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 620

Hranice – Brno 29:23 (16:11)
Favorit z Hranic diktoval tempo zápasu prakticky od prvních minut a směřoval k dalším dvěma extraligovým bodům. Po deseti minutách vedli domácí 5:2, v 18. minutě 10:4 a minutu před přestávkou 16:10. I po přestávce se zápas nesl ve stejném tempu, Frýdečtí se nedotáhli blíž, než na tři branky rozdílu. Naopak náskok Hranic se stále zvětšoval a deset minut před koncem zápasu vedly Hranice už osmibrankovým rozdílem. I přes zvýšený tlak Brna v posledních minutách nestačila snaha na víc, než na korekci na závěrečný šestibrankový rozdíl.