Zubří slaví první výhru, jen bod vybojovala v Kopřivnici Plzeň

Dramatické a napínavé souboje s nejtěsnějšími výsledky přinesla extraligové sobota. Jak to vypadalo v Zubří a v Kopřivnici?

Triglav pojišťovna extraliga - 2. kolo

Zubří – Karviná 28:27 (16:15)
Dramatické derby, plná hala, hlasití fanoušci a napínavá podívaná. To jsou atributy charakterizující každé měření Zubří a Karviné. A o dnešním utkání to platilo beze zbytku. První poločas přinesl útočnou házenou a spoustu branek. Zároveň ale i řadu chyb. Až do dvacáté minuty byli o krok napřed házenkáři Baníku. Ve 22. minutě poslal do vedení domácí Douda a Orságovy zákroky držely Valachy před soupeřem. Na začátku druhé půle Mičkal zvýšil vedení domácích na čtyři branky, ovšem vzápětí se do korigování ztráty pustil Vančo a zápas se opět zdramatizoval. V posledních třech minutách zápasu se skóre tahalo o branku. Za stavu 28:27 čtyři vteřiny před koncem brala Karviná time-out a pak posílila útok stažením brankáře, ani power-play ale nevedla ke kýženému bodu. Mlotkovu střelu vychytal Orság a Zubří slavilo první letošní vítězství.

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 8, Bechný 5/3, Mičkal 4
Nejlepší střelci Karviné: Chudoba 8/3, Vančo 6, Sliwka 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800

Zahradníček patřil při zápase na Dukle ke střeleckým oporám. I do karvinské sítě nasypal tři střely, dokonce se postaral o první trefu Zubří v zápase.

Foto Ivo Dudek

Kopřivnice – Plzeň 24:24 (12:11)
Plzeň vstupovala do utkání v roli jasného favorita, o to překvapivěji může působit remízový výsledek, který veze z Kopřivnice. Domácí si ale minimálně bod za svůj dnešní výkon zasloužili. V prvním poločase si Kopřivnice stále udržovala jedno až tříbrankový náskok a i o přestávce domácí tažení Rečkem vedli o gól. I ve druhé půli se pak drželi před soupeřem, v jehož dresu byl neproduktivnější devítibrankový Vinkelhöfer. O jednu trefu vedli Kopřivničtí i v poslední minutě, alespoň bod pak Plzni zachránil trefou ze sedmimetrového hodu Milan Škvařil.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 6, Hojník 5, Gřes Jiří 4/1
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 9, Škvařil M. 4/1, Škvařil J. 3
Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/2, vyloučení: 4 (přímá ČK Bajgar) – 4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 480

První vítězství v sezóně a před domácím publikem Zubří oslavovalo.