8.9.2013 otevřeno: 2673 x

Z extraligové premiéry vyšel Zlín bez bodu

První extraligové kolo je kompletní. Svoji premiéru v nejvyšší soutěži pod dvanácti letech sehráli házenkáři Zlína. Ze svého úvodního vystoupení ale vyšli bez bodů. Favorité z Hranic, Plzně i Karviné si body pohlídali.

Triglav pojišťovna extraliga – 1. kolo

Brno – Lovosice 25:24 (15:15)
Vyrovnané od začátku do konce. Takové byl utkání v Brně, kam přijeli uloupit první extraligové body házenkáři Lovosic, které z důvodu popovodňových oprav vlastní haly čeká na úvod soutěže série zápasů na palubovkách soupeřů. Oby celky dnes předváděly královopolským divákům ofenzivně laděnou házenou, při níž branka stíhala branku a především Landa s Jonášem v úvodním poločase trápili oba domácí brankaře – Bavlnku i nově příchozího Štolcara. Jen dvakrát za celý poločas se některý z týmů dostal do více než jednobrankového vedení, po většinu hrací doby se oba celky co do počtu branek držely v těsném kontaktu. Po patnácti minutách druhého poločasu se tříbrankového vedení ujali domácí (21:18) a i přes střelecké pokusy Motla a Jonáše si stále Brno udržovalo tříbrankový odstup. Až minutu před koncem Motl snížil na rozdíl branky a závěr ještě sliboval pořádné drama, ovšem domácí už svoji tvrz uhájili a poslali Lovosice na dalekou cestu domů bez bodu.

Nejlepší střelci Brna: Kubis 6/6, Hubáček 5, Hajčman 4, Mičola 4
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 9/1, Jonáš 4, Hes 3, Landa 3, Chroustovský 3
Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 450

Karviná – Přerov 27:22 (7:9)
V prvním poločase diváci v Karviné mnoho branek neviděli. Nepřesnosti v přihrávkách i zakončeních připravovaly o míč hráče obou stran, a co letělo na branku, to často likvidovali brankáři. Od desáté minuty se ale ve vedení držel Přerov a právě jeho hráči si do kabin nesli dvoubrankový náskok. O ten je však domácí házenkáři připravili hned po prvních pěti minutách druhé půle. Ve 42. minutě už měli tříbrankové vedení na své straně naopak domácí a zásluhou Vanča, Mlotka a Sliwky ho už pak nejenom udrželi až do konce, ale dokonce navýšili na konečný pětibrankový rozdíl.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7/1, Mlotek 5, Sliwka 5/1
Nejlepší střelci Přerova: Frančík 9/3, Hastík 6, Hardt 4
Sedmimetrové hody: 5/2 – 4/3, vyloučení: 5 - 7, rozhodčí: Kosa, Švidernoch, diváků: 400

Slavomír Mlotek ...

...a Marek Vančo byli nejlepšími střelci Karviné.

Foto Ivo Dudek

Zlín – Plzeň 23:25 (9:15)
Opravdu těžkou zkoušku mají za sebou při své extraligové premiéře házenkáři Zlína. Na své palubovce přivítali jednoho z favoritů letošního ročníku – Plzeň. A hned v prvních minutách Západočeši Zlín zaskočili, když v 5. minutě vedli už 4:0. První extraligovou branku Zlína proměnila zlínská posila Zbránek a právě levá křídla držela Zlín střelecky nad vodou, když z třiadvaceti zlínských branek nastříleli Žůrek se Zbránkem osm. Až do přestávky se ale přes veškerou snahu zlínských střelců nepodařilo manko zkorigovat, naopak o přestávce dělilo celky šest tref, když zlínskou branku zasypával především Linhart. Zmenšit ztrátu se domácím povedlo až v úplném závěru, když v posledních osmi minutách Plzeň neskórovala. Motlík se však postaral o to, aby Západočeši body uhlídali, a tak přestože Pavic s Kočím mocně stahovali, na extraligové body si ve Zlíně zatím počkají (23:25).

Nejlepší střelci Zlína: Zbránek 4/1, Kočí 4, Žůrek 4
Nejlepší střelci Plzně: Linhart 6, Pohlmann 5, Škvařil M. 4
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 650

Úvodní extraligovou branku Zlína vstřelil Jan Zbránek. Na fotografii v dresu týmu Bystřice p. H., odkud ve Zlíně hostuje.

Frýdek-Místek – Hranice 27:32 (15:16)
Dalším z často jmenovaných favoritů na medaile jsou Hranice. A ani ony se nenechaly v úvodním extraligovém kole zahanbit. Držet se v kontaktu dovolili Hraničtí Frýdku jen prvních dvacet minut. Pak si hraničtí střelci začali budovat náskok (8:13), ovšem před přestávkou Frýdečtí zmobilizovali síly a stáhli manko na jedinou branku (15:16). Nástup do druhé půle se ale Frýdku vůbec nevydařil. Ve 45. minutě vedli házenkáři z Hranic už o šest a náskok dál zvyšovali. Pět minut před koncem měli na své straně komfortní osmibrankový náskok a do nového ročníku tak vykročili s jasným vítězstvím, pod kterým se dvanácti trefami podepsal Stržínek.

Nejlepší střelci Frýdku - Místku: Dyba 10/1, Kichner 4, Unger 3, Vacula 3
Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 12/3, Čadra 5, Galus 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 421