V odvetě extraligové baráže uhlídala vítězství Kopřivnice

Nejtěsnější možným rozdílem, tedy jednobrankovým, nakonec skončil barážový souboj Kopřivnice a Zlína. Extraligovou příslušnost uhájili házenkáři z Kopřivnice.

Baráž Tipgames extraligy - odveta

Kopřivnice - Zlín 25:25 (8:11)

Prvních dvacet minut v Kopřivnici bylo maximálně vyrovnaných, i když hostující Zlín vstoupil do utkání mnohem lépe než na své vlastní palubovce před týdnem. Oba celky dobře bránily a skvělý výkon podávali brankáři obou stran. Na konci prvního poločasu ale hostující celek zagresivnil obranu a z následných rychlých útoků dokázal odskočit na poločasových 8:11. Druhá půle se pro změnu vydařila lépe domácím. Ti manko záhy smazali a krátce před koncem vedli dokonce pětibrankovým rozdílem! Zlín se ale nehodlal vzdát naděje na extraligovou účast a rozhodl se hrát vabank. Zlínští házenkáři dorovnali krok, poslední minuty byly přetahováním o minimální náskok. V závěru ale hosté zariskovali. V přesilovce nechali svého brankáře Mahuška vychytat křídelnický pokus Kopřivnice, v následném rychlém útoku ale Zlín chyboval a v posledních vteřinách zápasu už Kopřivničtí potřebnou remízu uhlídali. Utkání tak skončilo za vyrovnaného stavu 25:25 a vzhledem k prvnímu těsnému vítězství ve Zlíně se z výhry v baráži raduje Kopřivnice. Zklamání Zlína je velké. Tým si je vědom toho, že o jeho prohře rozhodlo zaváhání v prvním poločase domácího zápasu.