2.6.2013 otevřeno: 3771 x

Házenkáři Zlína nedokázali napodobit své ženské kolegyně

Zatímco zlínské házenkářky oslavují udržení v Interlize, muži bojovali s Kopřivnicí o proniknutí mezi elitu. A v prvním zápase si vedli o něco hůř než Kopřivnice, která na domácí půdu veze minimální náskok.

Baráž o Extraligu - 1. zápas

Zlín – Kopřivnice 24:25 (9:18)
Nejtěsnějším možným rozdílem nakonec skončilo utkání, v němž měli od počátku k mnohem většímu úspěchu nakročeni hosté. Vždyť Zlín před domácím publikem prohrával už o devět branek a na začátku druhého poločasu to pro něj vypadalo na ručník. Hosté se vedení chopili hned v samotném úvodu zápasu (2:6), po dvaceti minutách hry vedli už o osm gólů! Rečkovi a dalším kopřivnickým kanonýrům to „padalo“ naopak Zlín působil bezradně. Ovšem v poslední patnáctiminutovce se za zdánlivě beznadějného stavu domácí zvedli, Mahušek zamkl zlínskou svatyni a dlouhých deset minut za svá záda nepropustil jedinou střelu! Zlín tak vyrovnal na 23:23 z ruky Plška a diváci ve Zlíně tak v posledních minutách sledovali opravdové drama. Ovšem slavit se svými favority nakonec nemohli – o vítězství Kopřivnice rozhodl ze sedmimetrového hodu Reček.

Nejlepší střelci Zlína: Kafka 5, Plšek 4, Žůrek 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 8/1, Veřmiřovský 3, Měchýř 3, Hojník 3, Třeštík 3/1
Sedmimetrové hody: - 4/2, vyloučení: - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 950

Kočí sice mohl oslavit dvě trefy, z vítězství se ale radovali Kopřivničtí.