30.5.2013 otevřeno: 3606 x

První postupující do 1. ligy mužů znám

Záložní celek Dukly Praha zvítězil i v druhém barážovém zápase nad SK Praha 4 a bezpečně postoupil do 1. ligy. Moravská barážová série vyvrcholí v sobotu.

Dukla Praha „B“ pod vedením zkušeného trenéra Martina Tůmy byla blíže postupu už po úvodním střetnutí barážové série mezi vítězi českých druhých lig. To minulou středu opanovala na Děkance poměrem 25:26 (15:15), ale před domácí odvetou ještě neměla nic jistého. Obzvláště, když i od úvodních minut včerejšího odvetného zápasu bylo jasné, že hráči Dukly mají problém proměňovat jasné brankové příležitosti proti Davidu Černému, dukelskému odchovanci, který se s házenou načas rozloučil a od jara nastupuje právě za SK Praha 4. Díky jeho výbornému výkonu a střelbě Martina Půty drželi včera na Ruzyni veteráni z Prahy 4 (přes více než úzký kádr i jeho aktuální tristní zdravotní stav),  překvapivě pozitivní výsledek ještě čtvrthodiny před koncem, kdy to bylo pouze 24:22 pro domácí. Koncovku už ale Dukla zvládla a může slavit postup do druhé nejvyšší soutěže.

Proti gólmanu Černému se nedařilo ani "letci" Janu Petružalovi, který patřil do skupiny dukelských hráču záložního týmu pravidelně nastupujících také v "A", bronzovém celku TGE 2012/13. Foto: S. Hladík.

Série mezi moravskými vítězi skupin, tedy MHK Karviná a Tatranem Bohunice, vyvrcholí odvetným střetnutím v Brně, konkrétně v sobotu 1. června od 17.00 hod. V předchozím utkání na severu Moravy se MHK podařilo v druhém poločase otočit další nepříznivě se vyvíjející utkání (předchozí dvě prohry na závěr 2. ligy SM). V druhé půli inkasovali domácí od Bohunic pouhých pět branek a nakonec si do odvety vypracovali osmibrankový náskok 24:16 (10:11)! Výrazně se na tom podepsal další hráč, který prošel karvinským Baníkem, gólman Jiří Doucha (pocházející z Třince). MHK se tak minimálně důstojně rozloučilo se soutěží, zároveň má však velice blízko k postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Program baráží o postup do 1. ligy
zápas datum čas výsledek
SK Praha 4 – Dukla Praha B 22. května 2013 20.45 hod. 25:26 (15:15)
MHK Karviná – Tatran Bohunice 26. května 2013 10.30 hod. 24:16 (10:11)
Dukla Praha B – SK Praha 4 29. května 2013 18.30 hod. 31:25 (15:13)
Tatran Bohunice - MHK Karviná 1. června 2013 17.30 hod. ???

Každopádně brněnské Bohunice, které jako jeden z mála klubů v 2. ligách pracuje i s videem z utkání, mají ještě nadále naději na smazání manka - před oběma týmy je totiž stále šedesát minut hry, do nichž bude Tatran nastupovat s vědomím, že postup mu vzhledem k počtu vstřelených branek na hřišti soupeře zajistí prakticky pouze devítibranková výhra. Ambiciózní tým, který má v kádru všechny věkové kategorie hráčů včetně zkušených a ostřílených Ondřeje Ondráčka nebo Víta Sedláčka, se plamínek této naděje v sobotu pokusí rozdmýchat. Utkání Tatran Bohunice – MHK Karviná definitivně zakočí druholigovou sezónu 2012/13 v soutěžích ČSH.