26.5.2013 otevřeno: 1963 x

Extraligovou sezónu uzavřelo brněnské vítězství

Poslední zápas letošní extraligové sezóny byl sehrán v Brně, kde se ze závěrečného vítězství a konečného 8. místa radovali domácí házenkáři. A my budeme doufat, že radost domácích v hale Vodova vypukne i za tři týdny, kdy se zde utká česká reprezentace s Černohorci!

Tipgames extraliga - nadstavba o 7.- 11. místo - 10. kolo

Brno – Frýdek-Místek 34:29 (16:15)

Pohledné a vyrovnané utkání sledovala v neděli dopoledne v brněnské hale Vodova jen stovka diváků. Ovšem ta viděla alespoň vítězný závěr sezóny v podání královopolských házenkářů. Brňané vedli od prvních minut, do jednobrankového vedení pustili Frýdek jen jednou (14:15 ve 28. minutě). Do šaten už si domácí střelecky tažení Dostalíkem s Koubkem nesli opět jednobrankovou výhodu. Tu ovšem ztratili hned na začátku druhé půle, kdy nechali soupeře otočit stav utkání z 19:17 na 20:23, o což se přičinil hlavně Musil. Ve 42. minutě zaveleli k obratu zase domácí. Následující desetiminutovku vyhráli 9:2 a posledních pět minut zápasu se tak načínalo za stavu 29:25 pro domácí družstvo. Přibližně čtyřbrankový odstup si už Brňané udržovali až do konce a nakonec slavili závěrečné vítězství sezóny 34:29.

Nejlepší střelci Brna: Dostalík 9, Koubek 7, Mičola 5
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 6/2, Dyba 4, Petřík 4
Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 105