25.5.2013 otevřeno: 2764 x

Bronz na Duklu, stříbro berou Hranice!

Medaile jsou poděleny. Historického úspěchu dosáhl tým Hranic, když Tůma se Stržínkem rozstříleli Zubří a bronz tak přisoudili Dukle. Bramborová zbyla na Lovosice.

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 10. kolo

Zubří – Hranice 26:31 (10:17)
Pětibrankovou porážkou se na konci sezóny rozloučili s domácími fanoušky házenkáři Zubří. Hranice se pak díky vítězství nad loňským mistrem radovaly ze zisku druhého nejcennějšího kovu. Už po 8. minutách hry vedli házenkáři Hranic 5:2, ve 22. minutě ukazovatel skóre hlásil 13:4 pro Hranické a vypadalo to na jasnou záležitost! Řádili hlavně Stržínek s Tůmou. Před přestávkou Valaši korigovali a ve 36. minutě to bylo „jen“ o šest, ovšem víc ztrátu domácí házenkáři nezredukovali. Naopak. Deset minut před koncem to za stavu 20:29 vypadalo pro Zubří na velmi nepříjemný závěr sezóny, ovšem silným finišem zkušeného Bechného s mladičkým Polozem se nakonec Zubřanům podařilo vybojovat alespoň přijatelný výsledek 26:31.

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 8/5, Václav 4, Poloz 3
Nejlepší střelci Hranic: Tůma 11, Stržínek 9, Šíra 4
Sedmimetrové hody: 5/5 – 0/0, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 900

Jičín – Plzeň 26:23 (11:14)

To v Jičíně už se o žádné cenné kovy nehrálo. Jičínští už ty svoje "placky" totiž dávno pohoupali na krku. Ovšem letošní mistr zakončil před domácí vděčnou kulisou soutěžní ročník vítězstvím! Přitom dlouho měli k dobrému výsledku nakročeno Západočeši. Po patnácti minutách hry vedli 9:4, domácí se do tempa dostávali jen zvolna, nakonec se ale do šaten šlo přece jen za docela přijatelného stavu pro domácí tedy 11:13. Do druhého poločasu nastoupili domácí koncentrovaní a motivovaní a rychle vyrovnali (15:15). Pak ale červenou kartu za faul na Lepieše viděl Pohlmann a deset minut před koncem šli domácí do vedení. V posledních minutách se brankami šetřilo, ovšem víc jich nakonec do soupeřovy branky dostali přeci jen házenkáři Jičína a vylepšili si závěr soutěže ještě domácím vítězstvím.

Nejlepší střelci Jičína: Kraus 7, Babák 5, Vocásek 5
Nejlepší střelci Plzně: Tonar 5, Petrovský 5, Linhart 3, Pohlmann 3, Horký 3
Sedmimetrové hody: 4/1 – 3/2, vyloučení: 4 – 5 (přímá ČK Pohlmann), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 860