22.5.2013 otevřeno: 1931 x

Karviná v nadstavbě neporažena, do baráže jde Kopřivnice

O tom, kdo bude soupeřem Zlína v barážovém souboji o extraligovou příslušnost v příštím roce, dnes rozhodli házenkáři Karviné. Ti nedali Kopřivnici šanci se baráži vyhnout a porazili ji vysoko 37:27. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - nadstavba o 7. - 11. místo - 10. kolo

Karviná – Kopřivnice 37:27 (18:11)
Kvůli víkendovému mládežnickému turnaji O pohár prezidenta SZH, v němž se představí řada účastníků souboje mezi Karvinou a Kopřivnicí, se předehrávalo poslední kolo nadstavby dolní pětky v Karviné již ve středu. A k účasti v baráži odsoudila nakonec Karviná právě svého dnešního soupeře, Kopřivnici. Karvinští se se sezónou hodlali rozloučit ve velkém stylu, žádné dohrávání na půl plynu! Už ve 14. minutě vedli nad soupeřem 9:4, ve 20. minutě 15:8 a sedmibrankový náskok nesli i do kabiny. Vančo s Mlotkem pálili ze všech sil, nepřibrzdili ani ve druhém poločase a soupeři nedovolovali manko korigovat. Pět minutě před koncem to bylo už o deset (33:23) a za stejného rozdílu utkání i skončilo. Do karvinské sítě padl vysoký počet sedmatřiceti gólů, a byť byl střelecký výkon na straně hostujícího celku na soupisce velmi rovnoměrně rozložený, vezou si Kopřivničtí z posledního soutěžního kola vysokou porážku a černého Petra v podobě účasti v baráži.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 11, Mlotek 9, Chudoba 7/1
Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 5, Měchýř 4, Kahánek 3, Fulnek 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 210

V Karviné se dnes rozloučili s trenérem Ludvíkem Mrkvou, který zakončil svou kariéru.

Foto Ivo Dudek

Jiří Užek při svém střeleckém pokusu. Mladý házenkář si dnes připsal první extraligovou trefu.

Karvinští dorostenci dostali stříbrné medaile. Ty zlaté jim paradoxně vyfoukli dorostenci Kopřivnice, vítězové 1. ligy staršího dorostu.