19.5.2013 otevřeno: 1945 x

Modrá hranická zeď nepropustila Lovosicím stříbro

Hranice nejen že nenechaly lovosické házenkáře bojovat o stříbrnou medaili, ale dokonce se na jejich úkor posunuly na medailovou pozici. V utkání dolní skupiny drží neporazitelnost Karviná, Přerov zakončil sezónu prohrou na absolutním dně tabulky.

Tipgames extraliga - nadstavba o 1. - 6. místo - 9. kolo

Hranice – Lovosice 29:22 (15:11)

První poločas byl velmi vyrovnaný. Ve dvacáté minutě pak domácí házenkáři odskočili na rozdíl čtyř gólů (11:7) a i když tuto ztrátu ještě Lovosičtí dotáhli, závěr první třicetiminutovky už vyšel mnohem lépe Hranicím. Do druhého poločasu nastoupili hosté s osobní obranou Stržínka, ale místo aby korigovali, dali tak prostor domácím Tůmovi s Bajgarem, a ve 40. minutě z toho rezultovalo vedení Hranických 23:15. V následujících deseti minutách viděli diváci v hranické hale a u televizních obrazovek sérii nepřesností a skvělých zákroků brankářů. Lovosičtí zkoušeli hrát i dvě osobky, ale ani to ke korekci nevedlo. V posledních deseti minutách se konečně rozstřílel i levoruký lovosický Jonáš, už už to vypadalo na závěrečný tlak a zdramatizování skóre, ale to už modrobílá hranická zeď v čele s opět skvělým Kučerkou nepřipustila. Hranice si jistým krokem dokráčely k vítězství, jímž sesadili Lovosice z medailové příčky.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7, Tůma 6, Čadra 4
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 6, Jonáš 5/1, Škvařil 3
Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Hájek, Macho, diváků: 240

Momentka ze včerejšího bojovného utkání mezi Zubřím a Plzní.

Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga - nadstavba o 7. - 11. místo - 9. kolo

Přerov – Brno 27:32 (11:17)
Již dnes skončila sezóna pro házenkáře Přerova. A neskončila šťastně. I v posledním zápase Hanáci prohráli a letos skončili v Extralize poslední. Od začátku tahali domácí za kratší konec, Brno se vedení ujalo hned v úvodních minutách. V 17. minutě vedli Královopolští už 11:6 a do kabin si nesli především zásluhou Dostalíka s Koubkem šestibrankové vedení. Přerov bojoval o solidní zakončení sezóny, ovšem nejblíže se k soupeři dostal po čtyřbrankové šňůře Skopala s Kavkou mezi 39. a 42. minutou (z 16:24 na 20:24). Ovšem víc manko Hanáci nezkorigovali. Naopak závěrečné minuty zase patřily Jihomoravanům, kteří si domů odvezli vítězství 32:27.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 6/1, Pernička 6, Kovařík 5
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 8, Mičola 7, Koubek 4, Burget 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/0, vyloučení: 5 (ČK Kovařík) – 5, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 48

Frýdek – Místek – Karviná 28:30 (13:17)
Karviná stále drží nadstavbovou neporazitelnost. Svůj skalp i přes více než jasné vítězství v nadstavbě dolní šestky s trochu hořkou příchutí nedarovala ani Frýdku a i s domácím publikem se příští týden budou jistě chtít Karvinští rozloučit vítězstvím. Dnes jim sice po většinu zápasu šlapal Frýdek na paty, ovšem vítězství nakonec Karviná přece jen uhájila. Nejvýraznější náskok si hostující celek ve Frýdku vytvořil ve 28. minutě, kdy domácí ztráceli o šest branek. Toto manko však frýdečtí házenkáři smazali koncentrovaným nástupem do druhé půle a už ve 37. minutě ukazoval ukazatel skóre vyrovnaný stav 19:19. Karviná sice deset minut nato zase vedla čtyřbrankovým rozdílem, Frýdek se ovšem zase dotáhl a závěr zápasu sliboval drama, když to v 57. minutě bylo 28:28. Poslední minuty utkání si ale Karviná pohlídala a Chudoba s Vančem pojistili svému celku těsné vítězství 30:28.

Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 9/1, Dyba 6, Hes 6
Nejlepší střelci Karviné: Vančo 8, Petrovský 8, Chudoba 6
Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/0, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 365