18.5.2013 otevřeno: 2069 x

Zubří ztratilo bod v dobře rozehraném zápase, Jičín nestačil na Duklu

Velmi podobný průběh měly zápasy v Praze a v Plzni. Jičín na Dukle dlouho vedl, nakonec ale odjíždí nově korunovaný mistr z hlavního města bez bodů. Skvěle rozehráli utkání o páté místo Valaši, nakonec však museli být na západě Čech rádi za bod. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba o 1. – 6. místo - 9. kolo

Dukla – Jičín 30:28 (14:15)
Jičínští už oslavili titul všemi možnými způsoby, historický úspěch si vychutnali plnými doušky, ještě je však čekaly do konce soutěže dva zápasy. Ten první byl proti Dukle. Pražanům sice chyběl Petržala, který se zranil v utkání v Plzni, ovšem i jeho zástupci dokázali pomoci Dukle k vítězství. Ačkoliv to dlouho vypadalo, že si Jičínští zpříjemní závěr sezóny ještě vítězným kolečkem na palubovce soupeře, nakonec vítězství oslavovali domácí. Dlouho se ale vedlo Jičínským opravdu výrazně lépe než Dukle. V 16. minutě vedli Východočeši 8:4, srovnat krok se svěřencům trenéra Pauzy podařilo až v závěru poločasu. Ovšem na začátku toho druhého šli opět do vedení házenkáři Jičína (18:21, 20:25). Navíc červenou za udeření protihráče viděl Kotrč. Deset minut před koncem vedli o pět branek 26:21, ovšem závěr se jim absolutně nevydařil. Poslední desetiminutový úsek zápasu Dukla vyhrála poměrem 9:2! Dvě minuty před koncem vyrovnal na 28:28 z brejku Kastner a nakonec ještě díky Poláškovi získali Dukelští i druhý bod z tohoto zápasu za vítězství 30:28.

Nejlepší střelci Dukly: Polášek 8, Šik 6, Rams 5
Nejlepší střelci Jičína: Naimann 5, Kraus 5, Kvasnička 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/0, vyloučení: 2 (přímá ČK Kotrč) – 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 145

Plzeň – Zubří 30:30 (15:18)
Podobně jako při souboji v Praze i v Plzni dlouho sahal po vítězství hostující celek. Na začátku vedli Valaši hned 4:0, deset minut před koncem prvního poločasu už 17:8! Domácí kupili technické chyby a Zubří je trestalo, navíc výborně chytal Orság a na sedmičkách byl bezchybný Bechný. Ovšem před přestávkou začali domácí manko stahovat a ve 38. minutě už dělila oba celky jediná branka (21:22), ve 41. minutě dokonce vyrovnáno. I pak ale měli stále o krok blíž ke dvěma bodům Zuberští. Závěr zápasu byl ale velmi nervózní. V 54. minutě šli domácí konečně do vedení (30:29) a Zubří pak až do konce zápasu bojovalo o vyrovnání. Zodpovědnost na sebe nakonec vzal mladík Václav, který nakonec ve výborně rozehraném zápase zachránil Zubří alespoň bod.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkehöfer 8/6, Šindelář 3, Horký 3, Petrovský 3, Strýc 3, Linhart 3
Nejlepší střelci Zubří: Bechný 10/8, Václav 5, Dědek 4
Sedmimetrové hody: 6/6 – 9/8, vyloučení: 7 – 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 120