12.5.2013 otevřeno: 3768 x

Titul do Jičína!

V souboji prvního s třetím týmem tabulky přehrál Jičín a Hranice a stal se poprvé v historii klubu Mistrem ČR v seniorské kategorii. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

8. nadstavbové kolo TGE 2012/13

Lukáš Weintritt strávil loňskou sezónu v Hranicích a dnes mohl po vítězné bitvě proti svým někdejším spoluhráčům "odšpuntovat" mistrovskou radost Jičína. Foto: HonzaV

Jičín – Hranice 25:20 (13:9)

Zcela napěchovaná hala ve východočeském Jičíně, která se zaplnila již více než hodinu před úvodním hvizdem, sledovala rozhodující krok domácích házenkářů, kterým potvrdili dvě kola před koncem soutěže zisk mistrovského titulu. V úvodní pasáži zápasu ale hostující Hranice trápili v křeči hrající domácí a především díky gólmanu Kučerkovi (ten se navíc v 5. minutě zapsal i mezi střelce) a Stržínkovi si ještě ve 21. minutě vedli 7:8. Jičín ale otočil na 10:8 a vedení už nepustil. Křeč lídra tabulky se změnila v euforii a Hranicím nepomohla ani osobní obrana na Tomáše Babáka a téměř nepřekonatelným se pro hráče Cementu stal střídající jičínský gólman Kurial. Náskok Východočechů narostl v druhé půli až na devět branek a poslední minuty se změnily již pouze na očekávání závěrečného hvizdu, který odstartuje mistrovské oslavy. Jičín tak dosáhl na historický úspěch, Hranice musí ve zbývajících zápasech svést tvrdý boj o alespoň jednu ze zbylých medailových příček. 8. nadstavbové kolo zakončí večerní střetnutí aktuálně čtvrtých Lovosic v Zubří.

Nejlepší střelci Jičína: Vocásek 7, Babák a Král R. po 5
Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7, Dolák 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Kavulič - Skružný, diváků: 1160.

Lukáš Kurial se titulu nedočkal ani v Dukle Praha ani v Plzni, ale dnes byl rozhodujícím článkem jičínské sestavy, která pro východočeské město vybojovala první seniorský titul v kolektivních sportech. Foto: HonzaV