11.5.2013 otevřeno: 1791 x

Dukla poskočila na průběžnou druhou příčku!

Pražané dnes zvládli zápas v Plzni a díky sérii čtyř výher v řadě se propracovali z pátého na druhé místo tabulky. Další důkaz enormní vyrovnanosti TGE 2012/13 – v boji o udržení opět vylepšila svou pozici do nedávna poslední Kopřivnice!

8. nadstavbové kolo TGE 2012/13

Dukla Praha - Plzeň 25:29 (11:16)

Hořkosladkou příchuť měl pro pražskou Duklu dnešní zápas v Plzni, z kterého si odváží dva body, ale zároveň také zraněného Tomáš Petržalu. Střet s robustním pivotem Petrovským odnesl reprezentační brankář zraněním kolena, které se jeví jako vážné. V samotném zápase Dukla dotahovala až do stavu 10:7 pro domácí, ale pak vsítila šest branek v řadě a utkání už kontrolovala. V druhé půli se domácí opakovaně dotáhli na rozdíl dvou branek, ale Pražané se Suchým v brance už důležitou výhru uhájili. Aktuálně se tak vyšvihli už na stříbrnou pozici, ale otázkou bude, jak se bez své největší opory vypořádají s náročným finišem sezóny, ve kterém hostí Jičín a zamíří do Lovosic.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 7, Horký 5, Petrovský a Tonar 4
Nejlepší střelci Dukly Praha: Šik 6, Kastner, Krupa a Piskač po 4
Sedmimetrové hody 2/2 – 4/4, vyloučení 2 – 2, rozhodčí: Frieser – Frieser, diváků: 143.

Dva body vykoupila Dukla zraněním své klíčové osobnosti, Tomáše Petržaly. Foto: A. Wipf.

Kopřivnice – Frýdek-Místek 33:32 (18:16)

Kopřivnice opět dokázala bodovat v domácím prostředí, když zdolala Frýdek-Místek a potvrdila své postavení na barážové desáté příčce. Na devátý SKP navíc ztrácí pouze bod. Kopřivničtí ani jednou nepustili hosty do vedení a už během první půle si vypracovali vedení 16:12 (26. min.). Hosté se snažili v dalším průběhu náskok domácích smazat, povedlo se jim to ale jen v pasáži mezi 35. a 39. minutou, díky sérií zákroku Víta Pyška (18:18 a 19:19). Rozhodující náskok si Kopřivnice, v jejímž dresu zářil uzdravený dorostenecký reprezentant Reček, vybudovala na počátku poslední desetiminutovky a čtyřbrankové vedení 31:27 už v dramatickém závěru uhájila.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Reček 13, Vermiřovský T. 5
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Kichner 7, Dyba 6, Strack 5, Klaban 4