10.5.2013 otevřeno: 1322 x

Karviná potvrdila roli favorita

V úvodním zápase 8. nadstavbového kola porazil karvinský Baník přerovský Sokol 31:27 (19:14). Upevnil si tak vedení ve skupině o udržení, Přerov stále poslední.

8. nadstavbové kolo TGE 2012/13

Karviná – Přerov 31:27 (19:14)

Ani tentokrát nenašla Karviná ve skupině o udržení přemožitele a s poklidem dokráčela za dalšími dvěma body. Už v 6. minutě si díky sérii branek Marka Vanča vypracovala vedení 6:1, a přestože poslední celek tabulky bojoval, dorovnat skóre zvládnul už jen jedinkrát, když v 15. minutě Hradil vyrovnával na 9:9. Zaseknutý brankostroj domácích se pak ale opět rozjel a poločas skončil pětibrankovým rozdílem. Po přestávce se rozstřílel Martin Kavka, někdejší karvinský hráč, který svůj aktuální klub dotlačil opět do přímého kontaktu (ve 40. minutě stav 20:19), ale výkon Baníku připomínal hru kočky s myší a v takovýchto vyrovnaných okamžicích zapnul a sérií branek opět náskok navýšil. Zápas v poklidu dospěl ke karvinské výhře 31:27 a Přerov tak zůstává na průběžné sestupové příčce.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 10, Chudoba 9, Hanisch 4

Nejlepší střelci Přerova
: Kavka a Pernička po 5, Hradil, Kovařík a Skopal po 4

Sedmimetrové hody: 0/0 – 4/3, vyloučení: 7 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváci: 176.

Víkend má na programu další čtveřici utkání 8. nadstavbového kola, blížší informace naleznete ZDE