8.5.2013 otevřeno: 2082 x

Dukla poskočila na třetí příčku, Zubří spadlo na šestou

Očekávanou výhru Dukly opět vychytal gólman Tomáš Petržala a celé 7. nadstavbové kolo zakončila výhra Karviné v Brně. PŘIDÁNA FOTOGALERIE.

Odpolední duely 7. nadstavbového kola přinesly výhry favorizovaných týmů Dukly Praha a Karviné. Pražané, v jejichž dresu opět zářil brankář Petržala, tak aktuálně vyšplhali na medailovou příčku, ale ve hře cenné kovy zatím všechny týmy elitní šestky. Ve skupině o udržení se střetly dva týmy, kterých se záchranářský boj netýká a ani tentokrát přemožitele nenašli karvinští házenkáři, kteří v brněnském Králově Poli dominovali od úvodních minut.

Výhra Dukly se nakonec nerodila snadno a výrazně k ní přispěl Tomáš Petržala. Foto: A. Wipf

Dukla Praha – Zubří 25:18 (11:9)

Valaši svým výkonem v úvodní pasáži dnešního zápasu navázali na poslední dvě střetnutí s Pražany a dali zapomenout na tristní vstup do podzimního zápasu na Ruzyni, kdy se dokázali prosadit až po čtvrthodině hry. Tentokrát vsítili v úvodních osmi minutách pět branek a ve skóre se tak stále drželi favorizovaných domácích. Dukla ale od stavu 5:5 začala kontrolovat hru i skóre a postupně si vybudovala až čtyřbrankový náskok. Jenže za stavu 15:11 Pražané vsítili mezi 36. a 45. minutou pouhou jedinou branku a hosté se dotáhli na jednobrankový rozdíl a měli šanci vyrovnat. Kritickou chvíli za stavu 16:15 však Dukla přežila díky rychlým protiútokům, které proměnili Polášek a Kotrč. Domácí tak během krátké chvíle odskočili zpět na několikabrankový náskok a také díky výtečnému Petržalovi už s poklidem dokráčeli za očekávanými dvěma body. Právě Petržala udělal tečku za utkáním další zákrokem proti náskoku Zubřanů, kteří z Prahy odjeli s porážkou 25:18 a zařadili se opět na chvost elitní nadstavbové skupiny. Na medailovou příčku ale ztrácí tři kola před koncem pouhé tři body. Dukla se díky dvěma bodům, a lepšímu skóre než mají Lovosice, posunula na průběžnou bronzovou příčku.

Nejlepší střelci Dukly Praha: Lehocký a Šik po 5, Kastner 3

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 4, Trifunovič a Václav po 3

Sedmimetrové hody: 0/0- 4/4, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 175.

Fotogalerie ZDE

Brno – Karviná 28:34 (10:18)

Karviná od úvodních minut nenechávala nikoho na pochybách, kdo že míří za dvěma body. Brno bylo schopné skóre dorovnat jen jednou a to ve 3. minutě, kdy Hubáček vyrovnal na 1:1. Pak už Karvinští zcela převzali taktovku a v průběhu první půle si zajistili až osmibrankový náskok. Po přestávce domácí zabojovali a díky zákrokům gólmana Pokorného se Brno dokázalo dotáhnout rychle na pětibrankový rozdíl. Kolem 40. minuty začal mohutný nápor domácích, kteří se dokázali opakovaně dostat ještě blíže na dostřel – ještě v 53. minutě to bylo pouze 24:26, pak ale hosté naplno zabrali a zlomili odpor domácích. Koncovka už probíhala čistě v režii Baníku a ten si nakonec připsal výhru o šest branek.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 9, Koubek 7, Musil 3

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 8, Chudoba a Mlotek S. po 6

Rozhodčí: Větrovský, Zich, diváků: 70.