8.5.2013 otevřeno: 2060 x

Jičín má na čele opět pětibodový náskok

Východočeši dnes dominovali v Lovosicích, druhé Hranice zaváhaly doma s šestou Plzní. Na poslední místo klesl po prohře s Kopřivnicí Přerov. Ve všech dnešníh dopoledních duelech úspěšní hosté!

Velice zajímavé duely přineslo středeční sváteční dopoledne a ve všech třech těchto zápasech dominovaly hostující celky! V elitní nadstavbové skupině se to povedlo Jičínu v Lovosicích a Plzni v Hranicích, ve skupině o udržení pak Kopřivnici, která díky výhře v Přerově poskočila na desátou příčku, aktuálně znamenající barážovou sérii se Zlínem.

Výkon Radka Motlíka byl jedním ze základních kamenů úspěchu Plzně v Hranicích. Západočeši tak na dálku
pomohli Jičínu navýšit náskok na čele tabulky. Foto: P. Pátek.

TGE 2012/13, 7. nadstavbové kolo

Lovosice – Jičín 21:29 (8:16)

Šlágrem kola byl bezpochyby tradičně prestižní souboj Lovosic s Jičínem, okořeněný navíc aktuálním umístěním obou týmů v tabulce. Extraligový peloton vedoucí Jičín nastoupil do zápasu famózně, v první minutě se ujal vedení a to už nepustil až do konce zápasu. Nápaditá hra útoku hostí dělala problémy lovosické obraně 0-6, a zcela opačný obrázek byl k vidění na druhém brankovišti, kdy koncentrovaná a aktivní vysunutá obrana Jičína nedovolila domácím zakončovat z dobrých pozic. Výsledkem bylo poločasové vedení Východočechů 8:16, které se domácí snažili po přestávce stáhnout, ale minimálně chybující hosté (v zápase pouhé 3 technické chyby) jim to nepovolili. Také proto, že trenérům Srbovi a Šumovi chyběl antibiotika dobírající Jiří Motl, dnes Jičín na severu Čech triumfoval 21:29 a výrazně se přiblížil vysněnému titulu. Jeho tým navíc společně bude slavit také narození dcery Michala Naimanna, který na zápas dorazil až v jeho průběhu přímo z porodnice.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 4, Klimt, Kolomazník, Landa a Malý po 3

Nejlepší střelci Jičína
: Vocásek 6, Babák T. 5, Bareš 4

Sedmimetrové hody
: 6/3- 4/2, vyloučení: 5 – 7 (přímá ČK hostující Lepieš), rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 750.

Hranice – Plzeň 20:21 (9:11)

Náskok Jičína je tři kola před koncem základní části už pětibodový – vedle výše představeného duelu k tomu přispěla výhra Plzně v Hranicích. Západočeši přitom až do dnešního dne s Hranicemi v letošním ročníku Tipgames extraligy nebodovali a na půdu Cementu směřovali více méně v roli outsidera, který může pouze překvapit – a to se Plzni podařilo. Svěřenci trenéra Šetlíka sehráli obdobně vyrovnaný duel jako v neděli večer proti Lovosicím, tentokrát však se šťastnou koncovkou. V prvním poločase si hosté udržovali několikabrankový náskok, především díky fungující defenzivě a výkonu Leoš Petrovského, jenže domácí poločasový nepříznivý výsledek záhy po pauze překlopili na svou stranu a k vidění bylo dramatické druhé dějství, v němž se týmy střídaly ve vedení, ale ani jeden nedokázal odskočit na více než dvoubrankový náskok. Posledních 12 vteřin přineslo za stavu 20:20 neuvěřitelné drama. Přesně tucet vteřin měli k zakončení domácí, kteří po time-outu zahráli kombinaci pro Miroslava Rachače. Ten ale nastřelil pouze tyč, odražený balon fantasticky do hry vrátil Linhart a těsně před klaksonem z brejku skóroval Vinkelhöfer. Ozdobou zápasu byly výkony obou věkem veteránů, brankářů Kučerky a Motlíka.

Přerov – Kopřivnice 22:33 (11:16)

Pouze 75 diváků sledovalo v Přerově snahu Sokola udržet „na zádech“ Kopřivnici a uhájit desátou pozici v tabulce. Ta byla ale výrazně neúspěšná, neboť utkání jednoznačné dominovali hosté. Obdobně jako Jičín v Lovosicích, také Kopřivnice se v Přerově ujala vedení v první minutě a už ani jednou nepovolila domácím vyrovnat. Sérií pěti branek se sice domácí dostali na počátku třetí desetiminutovky do hry a zaznamenali snížení na 9:10, Kopřivnice však odpověděla brankami mladíků Fulneka a Rečka a poprvé v utkání se v této pasáži prosadil také pozdější nejlepší střelec hostí Jan Stanislav. Stanislav se nakonec prosadil sedmkrát, pětkrát v druhém poločase, ve kterém kopřivničtí hráči dále navyšovali své vedení a zápas dovedli k více než přesvědčivé výhře 22:33. Opustili tak poslední a sestupovou jedenáctou příčku, na kterou klesl právě přerovský Sokol. Radost hostím nezkazila ani červená karta pro Daniela Hojníka, který v 54. minutě při exekuci sedmimetrového hodu zasáhl domácího brankáře do hlavy.

Nejlepší střelci Přerova: Kavka 9, Skopal 5

Nejlepší střelci Kopřivnice
: Stanislav 7, Reček 5, Třeštík a Vermiřovský T. po 4

: 4/2 - 3/1, vyloučení: 2 – 6 (přímá ČK hostující Hojník), rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 75.