5.5.2013 otevřeno: 2238 x

Zubří nevzdává boj o medaile, Přerovu hrozila čtyřicítka

Včerejší výhra Dukly nad Hranicemi dala Jičínu šanci odskočit pronásledovatelům a vytvořit si na čele tabulky opět komfortnější náskok. Ovšem Valaši byli proti. Jičín porazili vysoko, sedmibrankovým rozdílem a zařadili se do bojů o medaile. Lovosice odčinily porážku ze zápasu s Duklou a čtyřicet branek v síti Přerova málem viděli diváci ve Frýdku.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 6. kolo

Zubří – Jičín 30:23 (15:13)
Hostující házenkáři se vousatostí už začínají podobat jičínské ikoně Rumcajsovi. Do zápasu v Zubří vstoupili poměrně dobře, už ve 12. minutě je ale Zuberští připravili o vedení a i přes snahu Babáka s Králem si Valaši dlouho vedení udržovali. A to jim ještě řadu střeleckých pokusů likvidoval Kurial. Hrálo se v ostrém tempu, Zubří si drželo jedno až dvoubrankové vedení. Rozchytal se Orság, výborně pálil z pivota Šlachta. O přestávce to bylo 15:13. Začátek druhé půle Zubří také vyšel. Domácí odskočili až na čtyři branky rozdílu 17:13 a Jičín se nemohl dostat do tempa. Ve čtyřicáté minutě to bylo už o šest a Orság dál čaroval. Trenér Babák bral oddechový čas, ani ten ale nevrátil Jičín do hry o body. Horut byl i pak k nezastavení, domácí dobře bránili a udržovali si odstup. Hlásí se tak do boje o medaile. Valaši si už až do konce zápasu udržovali pěti až šestibrankové vedení, minutu před koncem to bylo dokonce o sedm a tento rozdíl už Jičína ani nezkorigoval.

Nejlepší střelci Zubří: Horut 8, Bechný 6/2, Šlachta 5
Nejlepší střelci Jičína: Bareš 4, Vocásek 4/1, Král 4/2
Sedmimetrové hody: 2/3 - 3/4, vyloučení: 1 – 1, rozhodčí: Hanák, Novák

Momentka z utkání Frýdku proti Přerovu.

Foto Zdeněk Šrubař

Plzeň- Lovosice 24:25 (13:14)
Ani napotřetí nebyli domácí Západočeši na domácí (i když tedy ne zcela vlastní, neboť jejich domácí hala prochází rekonstrukcí) palubovce úspěšní. Jakoby jim nová hala nesvědčila. Od začátku tahali za delší konec Severočeši, kteří do Plzně dorazili bez Motla. Vyrovnat se Plzni podařilo ve 21. minutě (9:9) a pak už se zápas tahal o branku. Ve 46. minutě to byli naopak domácí, kdo si vypracoval na soupeře tříbrankový náskok, zkušenému celku Lovosic se ale podařilo dostat domácí pod tlak, překlopit vedení zpět na svou stranu (22:23) a v posledních minutě vstřelit rozhodující branku. Tu zajistil Lovosickým Kolomazník, a pomohl tak severočeskému celku odčinit nepěknou prohru z Dukly.

Nejlepší střelci Plzně: Horký 8, Tonar 4, Petrovský 3, Vinkelhöfer 3
Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 9/3, Kolomazník 4, Landa 3, Brecko 3
Sedmimetrové hody: 0/0 - 3/3, vyloučení: 6 – 5 (ČK Brecko), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 160

Jediný gól připravil Plzeň o oba body v dnešním zápase.

Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 6. kolo

Frýdek – Místek – Přerov 39:28 (19:15)
Téměř ke čtyřiceti brankám se dotočil ukazatel skóre ve frýdecké hale. Nepříjemnou čtyřicítku si na svých bedrech málem vezli domů Hanáci z Přerova. Svou dominanci na hřišti začali domácí ukazovat hned v úvodních minutách. Čtyřbrankovou ztrátu (8:4) ještě hosté smazali (8:8), úsek mezi 19. a 28. minutou ale domácí vyhráli 9:2 a jen díky korekci Perničky s Kovaříkem byla poločasová ztráta Přerova jen čtyřbranková. Druhý poločas pak už zcela ovládli domácí, kteří v poslední patnáctiminutovce svižně navyšovali svůj náskok. V závěru zápasu se střelecky předvedl hlavně Klaban a Přerov odjíždí s jedenáctibrankovou porážkou. Hanákům tak po tomto kole těsně šlape na paty Kopřivnice a od nepříjemné barážové příčky tak dělí Přerov jen jediný bod.

Nejlepší střelci Frýdku - Místku: Klaban 6, Hes 6/1, Kalous 5
Nejlepší střelci Přerova: Zemánek 6, Skopal 5, Buček 5
Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/0, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 390

Jen závěrečný klakson zachránil Přerov od čtyřicáté inkasované branky.

Plzeňští kanonýři se dnes prosadili méněkrát než ti Lovosičtí. O jedinou trefu.