4.5.2013 otevřeno: 1706 x

Hranice nestačily na Duklu, Kopřivnice nedala šanci Brnu

Dvě utkání nadstavby extraligy byla na programu v sobotu. mírně favorizovaní házenkáři Hranic odjíždí bez bodů z palubovky Dukly, Kopřivnice si suverénně poradila s Brnem.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 6. kolo

Dukla – Hranice 28:25 (15:14)
V pozici mírného favorita vstupovali do utkání házenkáři Hranic, kteří se vydali na stíhací jízdu za průběžně vedoucím celkem Jičína. Tu si ovšem dnes v metropoli zkomplikovali, když nestačili na domácí Duklu. Čtyřbrankový náskok, který si Pražané vybudovali v úvodních minutách (8:4), Hranice ještě umazaly, když se pětibrankovou šňůrou prezentovali trio Šíra, Čadra, Stražínek. Cementáři díky tomu v 19. minutě zápasu otočili skóre (9:10) a do kabin pak odcházeli jen s minimální ztrátou poté, co si vzali Dukelští vedení zase zpět. Ve druhé půli se ještě chvíli oba celky přetahovaly o jednobrankový náskok, ve 42. minutě ale Krupa s Lehockým zaveleli k úniku a domácí si vytvořili asi tříbrankový náskok, který si už udržovali až do konce zápasu. Hranice už se nedokázaly přiblížit víc, než na dvě branky a odjíždí z Prahy poraženy.

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 6/3, Lehocký 5, Šik 5, Kotrč 5
Nejlepší střelci Hranic: Galus 6/4, Šíra 5, Stržínek 4, Rachač 4, Čadra 4
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/4, vyloučení: 6 (ČK Polášek) – 5, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 150

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 6. kolo

Kopřivnice – Brno 35:29 (19:12)
Od začátku utkání drželi domácí házenkáři otěže utkání pevně v rukou. V 11. minutě vedli 8:2, ve 21, minutě 14:7. Brňané se dotáhli až krátce před přestávkou na čtyřbrankovou vzdálenost, do kabin si už ale zase poměrně luxusní šestibrankový náskok nesli Kopřivničtí. V dresu Královopolských sice silně vzdoroval devítibrankový pivot Dostalík, a přestože do střeleckého zápasu promluvili téměř všichni hráči brněnské soupisky, náskok Kopřivnice byl stále dostatečný i ve druhé půli (27:20, 32:24). Diváci viděli opravdové brankové hody. Vždyť skóre se dotočilo až na vysokých 35:29! Jedenácti brankami se na tom podílel kopřivnický Hojník a domácí si v tomto utkání i jeho zásluhou došli suverénně pro dva body.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Hojník 11/4, Krejčiřík 5, Reček 4
Nejlepší střelci Brna: Dostalík 9, Mičola 4, Koubek 3, Musil 3/1
Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/1, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 350