1.5.2013 otevřeno: 2190 x

Dukla vybojovala první nadstavbové vítězství, Jičín ztratil bod v Plzni

Dukla slaví první nadstavbovou výhru, která jí hned zajistila postup v tabulce směrem vzhůru. K prvnímu vítězství měli blízko i házenkáři Plzně, ti se nakonec ale museli o body rozdělit s lídrem z Jičína. Pětibrankovým rozdílem podlehli Valašiv moravském derby Hranicím a třináctibrankovou nálož si veze z Frýdku Brno. Takové bylo prvomájové nadstavbové kolo! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 5. kolo

Hranice – Zubří 27:22 (15:10)
Hned v první desetiminutovce zápasu se ujali vedení domácí, kteří v tabulce šlapou na paty Jičínu v boji o nejcennější extraligový kov. Po dvaceti minutách hry vedli 8:5 a do šaten si nesli dokonce pětibrankový náskok. V zuberských barvách v prvním poločase střelecky vynikal Šlachta, který spolu s Bechným udržoval Valachy v kontaktu s Cementáři. Ve druhém poločase ale Kučerka nedovoloval Zubří přiblížit se víc než na tři branky rozdílu, střelecky odstup udržovali hlavně Rachač se Stržínkem. Několikrát ve druhé půli Cement odskočil soupeři na rozdíl pěti branek. V dresu Valachů se sice rozstřílel Horut, ovšem náskok Hranic byl stále poměrně pohodlný (24:18). Zuberští vysunuli obranu a k následné korekci využili dvě oslabení domácích, kteří dlouhých šest minut nedostali míč za Orságova záda. V 55. minutě to tak bylo 24:21. Dvě minuty před koncem ale Kučerkův zákrok a Čadrova trefa znamenaly prakticky pojištění bodového zisku Hranic v tomto utkání (26:21) a utkání nakonec skončilo pětibrankovým vítězstvím domácích házenkářů ve východomoravském derby.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7/1, Rachač 6, Galus 4
Nejlepší střelci Zubří: Horut 6, Šlachta 4, Bechný 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 5 (ČK Samiec)- 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 440

Stržínek s Kučerkou byli jedněmi z hlavní strůjců hranického vítězství. První jmenovaný se trefil proti svému loňskému klubu sedmkrát, Kučerka pak svými zákroky znemožnil ve druhé půli v klíčových momentech Zubří korigovat ztrátu.

Dukla – Lovosice 25:19 (18:9)
První vítězství v bojích o medaile si konečně po čtyřech kolech připsala na své konto pražská Dukla. Za oběť jí padly Lovosice, které tak po dnešku mají v tabulce stejnou bilanci jako Dukla, tedy dvě remízy, jedno vítězství a dvě prohry. Ovšem stále se drží na třetím místě právě před dotírající Duklou, kterou dnešní vítězství posunulo na čtvrtou příčku místo Zubří. Po nevýrazných remízových výsledcích a porážkách bylo dnešní utkání pro Pražany naopak poměrně jasnou záležitostí. V prvním poločase si vypracovali dokonce desetibrankové vedení, když přesně mířili hlavně Polášek s Lehockým, a Lovosice se jen těžko zvedaly zpod takového tlaku, jakým byla šestibranková šňůra mezi 21. a 26. minutou. Se začátkem druhé půle se Severočeši do hry vrátili, když na rozdíl šesti branek korigovali Chroustovský s Jonášem (19:13), ovšem pak už si Dukla až do konce udržovala pohodlný pěti až šestibrankový náskok a nedopustila podobný obrat jako v neděli v Jičíně.

Nejlepší střelci Dukly: Lehocký 6, Polášek 5, Sviták 3, Šik 3, Kotrč 3
Nejlepší střelci Lovosice: Jonáš 5/4, Chroustovský 3, Motl 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 5/4, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 280

Trifunovič tentokrát do střeleckého zápisu nepromluvil ani jedinou trefou a jeho branky Zubřanům chyběly.

Plzeň – Jičín 22:22 (13:11)
Hořkou příchuť má pro Západočechy bod z dnešního utkání proti Jičínu. Házenkáři od lesa Řáholce sice vedou tabulku, a tak by pro Plzeň, která zatím v nadstavbě nedokázala zvítězit ani jedinkrát, měl by být remízový výsledek alespoň přijatelný, ovšem Plzeňští měli díky dnešnímu výkonu na dosah body oba a mohli se tak v „našlapané“ tabulce horní šestky přeskočit Zubří. V prvním poločase zápasu bylo sice vidět dost nepřesností, domácí si ale hlídali jičínského kanonýra Babáka a na konci rpvní dvacetiminutovky zápasu vedli 10:6. Jičín je ovšem kvalitní soupeř, atak se ještě před přestávkou Vocásek se Zemanem postarali o zmenšení manka a i ve druhém poločase pak Východočeši šlapali domácím na paty. Domácí vedli ještě v 53. minutě (20:19). Hosté ale dokázali využít jejich téměř desetiminutového střeleckého výpadku mezi 47. a 56. minutou a šest minut před koncem Král ze sedmičky vyrovnal. Nakonec to pak byli domácí házenkáři, kdo musel bojovat o záchranu alespoň bodu. Ten zajistil v posledních vteřinách utkání Plzni Petrovský, když proměnil vyrovnávací dvaadvacátou branku.

Nejlepší střelci Plzně: Horký 6, Kust 5, Tonar 5
Nejlepší střelci Jičína: Král 6/2, Vocásek 6, Zeman 5
Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 250

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 5. kolo

Frýdek – Místek – Brno 38:25 (20:12)
Jak vyrovnaná byla první polovina nadstavby, tak jednoznačné jsou výsledky její druhé poloviny. Jedním z nich je i třináctibrankové vítězství Frýdku nad Brnem. Domácí se ujali vedení 5:2 hned v 8. minutě zápasu a o čtvrthodiny později vedli už o jedenáct gólů 17:6! Koubek sice ještě před přestávkou zajistil Královopolským mírnou korekci, ovšem po deseti minutách druhého poločasu to bylo už opět o deset branek a nebylo v silách Brna nepříznivý vývoj otočit. Posledních osm minut navíc prohráli hosté poměrem 8:3 a z Frýdku si tak odvážejí třináctibrankovou porážku. V tabulce dolní pětky je však náskok Brna na Frýdek natolik komfortní, že se nemusí bát ohrožení své pozice.

Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 7/1, Kalous 7, Hes 5
Nejlepší střelci Brna: Koubek 9, Dostalík 4, Kubis 3/2
Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 415

Dyba s Kalousem (oba na snímku) dohromady nasázeli Brnu čtnáct branek.

Výběr Frýdku - Místku hnal dopředu nadšený fanklub.