30.4.2013 otevřeno: 1444 x

Karviná v nadstavbě stále neporažená

Netradičně v úterý večer načalo utkání mezi Kopřivnicí a Karvinou již páté nadstavbové kolo. Oba týmy se tak přehouply přes polovinu celkového počtu nadstavbových utkání a zatímco Karviná ještě neokusila chuť porážky, Kopřivnice se marně snaží odlepit z posledního místa.

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 5. kolo

Kopřivnice – Karviná 30:33 (16:18)

V posledním dubnovém večeru se sehrávalo první z utkání pátého nadstavbového kola – souboj dvou moravskoslezských „K“. Kopřivnici aktuálně paří nepopulární sestupová příčka a v domácím prostředí by potřebovala posbírat co nejvíce bodů. Karviná se už pádu do nižší soutěže bát nemusí, rozhodně se ale nehodlá vzdát alespoň poněkud hořkého vítězství v dolní pětce. Špatný úvod Kopřivnických, kteří vstřelili první branku až v osmé minutě, naznačil směr utkání. Když to po patnácti minutách hry bylo 5:10 pro Karvinou, vypadalo to na jednoznačnou záležitost pro hostující celek. Domácí se ale rvali o potřebné body. Korigovali ztrátu na dvě branky rozdílu a se stejným mankem vstupovali i do druhého poločasu. Kopřivnice měla několikrát možnost vyrovnat, ale podařilo se jí to až ve 44. minutě na 24:24. Poté však hostující tým opět po technických chybách domácích vstřelil čtyři
branky v řadě a své vedení už nepustil. Utkání poznamenala spousta neproměněných šancí domácího družstva. Závěr byl dohráván v křeči a Karviná tak dotáhla utkání k vítězství.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Veřmiřovský 8, Hojník 6/3, Krejčiřík 3, Reček 3
Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7, Petrovský 6/1, Krahulec 6, Chudoba 6/2
Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3, vyloučení: 3 – 9, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 380

Krahulec se trefil šestkrát. Tentokrát na snímku z trochu netradičního pohledu.

Na hřišti byla i dnes úspěšnějším celkem Karviná. Ovšem Kopřivničtí také odehráli kvalitní zápas a za soupeřem zaostali jen o tři branky.