28.4.2013 otevřeno: 1598 x

Dukla v nadstavbě stále bez vítězství, Jičín si pojistil vedení

Jičín stále odhodlaněji kráčí za ziskem historicky první extraligové medaile! Na čtvrtý tým tabulky, Zubří, má stále osmibodový náskok. Dukla zatím ve čtyřech nadstavbových kolech nedosáhla ani jednoho vítězství. Dnes k němu v Jičíně neměla daleko, ovšem tým tažený Babákem zápas otočil ve svůj prospěch.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 4. kolo

Jičín - Dukla 28:25 (11:13)
Více než úspěšný vstup do zápasu měla pražská Dukla v Jičíně. Brzy to bylo 0:3, na konci první desetiminutovky to ale po trefě Krále bylo jen o gól. Utkání bylo poměrně vyhecované. Kolem 20. minuty přišlo v krátké době již třetí vyloučení Dukly a při dvojnásobném oslabení Pražanů měli Jičínští šanci na obrat skóre. Ze sedmičky byl opět úspěšný Babák, snížil na 8:11 a tři minuty před koncem prvního poločasu to už bylo jen o dvě branky. Za stejného rozdílu se šlo i do kabin a na začátku druhého poločasu hnali červeně odění fanoušci Jičína své favority dopředu. Do druhého poločasu vletěly oba celky s vervou, diváci viděli v rychlém sledu několik branek, ovšem víc jich vyprodukovali Jičínští střelci a ve 36. minutě po individuální akci Krause bylo vyrovnáno (16:16). Atmosféra v hale začala houstnout, pak ale několik chyb domácího výběru zase poslalo do vedení Duklu (16:19). Jičínští byli dole, domácím střelcům se nedařilo překonat Petržalu. Jičín ale nesložil zbraně a ve 42. minutě bylo po trefě Babáka znovu vyrovnáno, ve 48. minutě pak Kraus poprvé v utkání poslal domácí do vedení (22:21)! Jičínští byli v laufu, a tak v 52. minutě bral trenér Pauza time, aby svým svěřencům vyčinil za ztrátu čtyřbrankového vedení (24:22). Jičín se ale nehodlal nechat srazit zpátky dolů a udržoval si tříbrankový odstup od Pražanů. Kurial byl víc než úspěšný, Dukla se sice snažila, ovšem domácí tým si už nehodlal nechat výhru vzít! Minutu před koncem to bylo o čtyři góly, pak sice po vyloučení Zemana Dukla mírně korigovala, ovšem na vítězství Jičína už ani tato úprava skóre nic nezměnila. Dukla tak v nadstavbě dosud ani jednou nedokázala zvítězit, naopak Jičín si udržuje poměrně výrazný náskok na druhé Hranice v čele tabulky a vidina historicky první extraligové medaile začíná pro Východočechy nabývat reálných obrysů.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 8/3, Kraus 7, Zeman 6
Nejlepší střelci Dukly: Polášek 5, Kotrč 5, Lehocký 3, Krupa 3/3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 840