27.4.2013 otevřeno: 1960 x

Další dvě remízy na extraligových palubovkách!

Tak taková vyrovnanost soutěže snad nemá v historii obdoby. Včera skončilo utkání v Karviné jen jednobrankovým rozdílem. Dnes v Lovosicích se body dělily, stejně tak v Brně! Výraznějším rozdílem skončilo jen utkání v Zubří, kde domácí Valaši o šest branek porazili Plzeň. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 4. kolo

Lovosice – Hranice 28:28 (14:11)
Souboj druhého a třetího celku tabulky sliboval drama. Vždyť oba celky dělí v tabulce jen jediný bod a právě jejich vzájemné měření může rozhodnout při rozdělování cenných kovů. Dramatického a vyrovnaného utkání se nakonec víc než osm stovek diváků v hale Chemik dočkalo. Přitom v prvním poločase drželi taktovku utkání suverénně v rukou domácí. Ti po osmi minutách hry vedli 6:2. V poslední desetiminutovce první půle ale využili Hraničtí zaváhání domácích házenkářů a tříbrankovou šňůrou poměrně rychle vyrovnali na 10:10. Před koncem poločasu si sice ještě Severočeši zásluhou Klimta s Kolomazníkem vzali zpět tříbrankový náskok, první desetiminutovka druhé půle byla ze strany Hranic víc než dynamická. Tento úsek hry vyhráli Cementáři 7:2 a otočili stav utkání na 18:16 ve svůj prospěch. Domácí se pak sice ještě jednou dostali do vedení (24:23 v 51. minutě), nakonec to ale byly právě Lovosice, kdo v posledních vteřinách bojoval alespoň o bod. Dvě minuty před koncem totiž Hranice vedly 28:26 a jen trefa reprezentanta Motla nakonec zajistila Severočechům alespoň remízu. Již druhou ve čtyřech dosud odehraných nadstavbových kolech.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 7, Motl 5, Klimt 4/3
Nejlepší střelci Hranic: Galus 9/2, Rachač 5, Stržínek 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 850

Zubří – Plzeň 34:28 (15:14)
Před dnešním utkáním se zuberský brankář Orság nechal slyšet, že vítězství nad Plzní v posledním vzájemném zápase Valachy „nastartovalo“ do dalších bojů. A měl pravdu. Dnes Plzeň Zubřané porazili šestibrankovým rozdílem a mírně tak vybočili ze série vyrovnaných soubojů extraligové nadstavby. Zubří doma vedlo od prvních minut. Ve 27. minutě sice svítilo na ukazateli skóre vyrovnaných 12:12, i pak ale byli Valaši před soupeřem stále o krok napřed. K neudržení byl dneska Trifunovič, sekundovali mu Bechný s Václavem a na začátku druhého poločasu tak vedení domácích utěšeně narůstalo. Vinkelhöfer s Petrovským se sice pravidelně snažili manko umazávat, ve 40. minutě už ale Plzeň prohrávala o pět gólů. V posledních třech minutách zápasu navíc Valaši třemi rychlými zásahy své vedení ještě navýšili a suverénním výkonem ve druhé půli si došli pro bezpečné vítězství.

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 9, Václav 6, Bechný 5
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 9/1, Petrovský 6, Kust 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0, vyloučení: 0 - 1, rozhodčí: Opava, Válek, diváků:800

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 4. kolo

Brno – Přerov 26:26 (13:14)
V úvodu zápasu dvou moravských celků byl tím aktivnějším týmem na hřišti výběr Králova Pole. Brňané si dlouho udržovali alespoň minimální náskok, ovšem závěr poločasu jim nevyšel a psychologickou výhodu jednobrankového náskoku si do šaten nesli Hanáci. Ztrátu pak Brno muselo dlouho ve druhém poločase dotahovat (16:18, 19:22). Zlom přišel ve 44. minutě. Několika dobrými zákroky přispěl Pokorný, Kubis proměnil sedmičku a rázem bylo vyrovnáno 22:22. Dalšími dvěma trefami poslali do vedení Brno Zima s Kubisem. O dvě branky vedli domácí i dvě minuty před koncem poločasu, proměněná sedmička Přerova a chyba domácích ale nakonec znamenaly další dnešní dělení bodů!

Nejlepší střelci Brna: Koubek 5, Musil 5/5, Kubis 4/2
Nejlepší střelci Přerova: Skopal 6/3, Pernička 5, Zemánek 3, Buček 3, Kovařík 3
Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/4 , vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 185