26.4.2013 otevřeno: 1222 x

Frýdek málem vezl z Karviné bod, nakonec svou tvrz Karvinští uhájili

Už v pátek večer začalo čtvrté extraligové kolo. A vítězstvím ho otevřeli Karvinští, kteří jsou dosud v nadstavbě neporaženi. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 4. kolo

Karviná – Frýdek – Místek 32:31 (17:11)

Zápas dosavadního suveréna dolní části tabulky s devátým Frýdkem se původně jevil pro Karvinou jako zcela jasná záležitost. Nakonec ale diváci sledovali v pátek večer v Karviné pořádné drama, tolik příznačné pro dosud odehrané zápasy nadstavby. Když ve 13. minutě vedla Karviná 7:1, vypadalo to pro Frýdek skoro „na ručník“. Mezi 15. a 25. minutou se hosté zvedli zásluhou Vaculy a Kichnera, ovšem nepřiblížili se víc než na tři branky rozdílu (12:9) a konec poločasu už zase ovládli domácí (17:11). Druhý poločas ale jasně vyhráli hosté! Po přestávce se vrátili jako vyměnění a poměrně rychle stáhli nepříznivé manko. Deset minut před koncem to bylo o dva góly (27:25) a pak už se utkání tahalo až do konce. V závěru ale zkušení a ambiciózní domácí, za něž pálil zejména Mlotek s Vančem, uhlídali tříbrankový náskok a přes mohutný finiš Kichnera s Hesem nedarovali Frýdku ani bod.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 7, Petrovský 6, Chudoba 5/1
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 8/2, Vacula 5, Hes 4, Strack 4
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 202

Vančo patří dlouhodobě ke střeleckým hvězdám Karviné a i proti Frýdku přispěl největším počtem branek.