21.4.2013 otevřeno: 2520 x

Stržínek s Tůmou přestříleli Jičín, Frýdek porazil Kopřivnici

Další těsné vítězství! Jen o jednu branku porazily v napínavém utkání házenkáři Hranic průběžně vedoucí celek Jičína! A opět ani jeden ze soupeřů nenastřílel víc než pětadvacet branek. Tohle je nesmírně vyrovnané jaro. V podvečerním zápase vybojovali v souboji s Kopřivnicí vítězství házenkáři Frýdku.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 3. kolo

Hranice – Jičín 25:24 (10:13)
První nadstavbovou porážku utržili házenkáři Jičína v Hranicích. Přitom celých šestatřicet minut diktovali tempo zápasu. Hned první branka zápasu padla do sítě Hranic z ruky Babáka a to byla také poslední branka, kterou v tomto utkání, jež bylo reprízou finálového souboje Českého poháru, diváci z jeho ruky viděli. Jičín celý poločas jasně vedl, i když v útočené fázi se ani jednomu z týmů nedařilo zcela podle představ. Na straně Hranic byl ale nezastavitelný kanonýr Stržínek a především díky jeho šesti brankám v první půli udrželi domácí házenkáři s Východočechy kontakt. Na začátku druhé půle ale přišel obrat. Domácí házenkáře podrželi brankáři a hala hnala Cement za vyrovnáním. Prvních třináct minut druhého poločasu tak vyhráli domácí vysoko 8:3 (obrat z 11:14 na 18:16)! Potom se Jičín sice po oddechovém čase probral a čtyřmi brankami v řadě zase na asi deset minut překlopil vedení na svou stranu, ovšem už si nedokázal znovu vypracovat bezpečný odstup. Naopak v posledních pěti minutách se utkání tahalo o branku a rozhodující střelu, která se proměnila v pětadvacátou branku týmu, nakonec vypálil Tůma a zajistil tak svému družstvu v bojovném utkání důležité vítězství, které posouvá Cementáře na průběžné druhé místo nadstavbové tabulky.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 10, Tůma 6, Dolák 2, Galus 2, Čadra 2
Nejlepší střelci Jičína: Král 5/2, Kraus 5, Zeman 4, Naimann 4
Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 370

Momentka z utkání ve Frýdku - Místku.

Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 3. kolo

Frýdek-Místek – Kopřivnice 34:30 (15:13)
Posledním víkendovým extraligovým zápasem bylo měření Frýdku s Kopřivnicí. Podobně jako další dosud odehraná nadstavbová utkání, i zápas ve Frýdku měl dlouho poměrně vyrovnaný průběh. Domácí se sice na začátku ujali vedení (9:6), ale pět minut před přestávkou kopřivnický Třeštík vyrovnal. Domácí si ještě před poločasem vytvořili opět dvoubrankový náskok, ovšem hosté jim i nadále šlapali na paty (15:13, 15:15, 19:19). Až ve 44. minutě se šňůrou čtyř branek z dílny Dyby, Petříka a Kichnera domácí svému soupeři utrhli a pak si až do konce zápasu udržovali bezpečný odstup. Tři minuty před koncem zápasu dělilo oba týmy už sedm gólů! Vposledních dvou minutách sice ještě dvěma úspěšnými sedmimetrovými hody a jednou brankou ze hry Krejčiřík s Prepslem korigovali, ovšem ne na víc než čtyři branky rozdílu. A tak vítězství 34:30 slavili Frýdečtí.

Nejlepší střelci Frýdku – Místku: Strack 8, Vacula 6, Dyba 4/3, Kichner 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Třeštík 6, Krejčiřík 5/2, Hojník 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4, vyloučení: 9 – 7 (přímá ČK Hojník), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 520