20.4.2013 otevřeno: 2197 x

Vyrovnaná nadstavba pokračuje: Lovosice vyhrály o dvě branky, v Praze se body dělily!

Tipgames extraliga pokračuje v nastoleném trendu. I utkání v Lovosicích bylo velmi vyrovnané, tentokrát si ale Severočeši uhlídali koncovku a po remíze s Plzní a těsné porážce v Jičíně uhlídali v souboji s Valachy doma oba body. V podvečerním zápase spolu o první nadstavbové vítězství bojovali házenkáři Plzně a Dukly. A nedočkal se ho žádný z nich! Body se opět dělily.

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 3. kolo

Lovosice – Zubří 27:25 (14:10)
Domácím se vydařil vstup do utkání, když po osmi minutách hry vedli 4:1. Ale rozchytal se Orság a Zubří, které bylo donuceno ještě více omladit již tak velmi mladý celek, se dotáhlo na soupeře (5:4). Lovosice ostřelovaly Orságovu branku, ovšem když hrdina v brance Zubří vychytal i druhou sedmičku a trefil se navrátivši se Hanták (těžké zranění kolena hned v létě ukončilo Hantákovu kariéru v Polsku, vysvětlení jeho návratu čtěte v rozhovoru zde) a bylo vyrovnáno (5:5). Oslabení hosté bojovali o každý míč, a tak svítilo pět minut před koncem poločasu na ukazateli skóre 10:10. Posledních pět minut ale bylo zcela v režii domácí, kteří využili přesilovku a šňůrou čtyř gólů stanovili poločasové vedení 14:10. Na konci první desetiminutovku popřestávkového poločasu využili Zuberští dvojnásobnou přesilovku a vrátili se do zápasu. Dotáhli se na rozdíl gólu (18:17). Motl dneska sice vystupoval v roli obránce, ovšem spolu s Breckem dokázal využít na začátku poslední čtvrtiny zápasu několik brejků k opětovnému navýšení domácího náskoku (22:18). Na straně Lovosic se v brance dařilo Adamíkovi a Zubří se ne a ne prosadit. Lavička Valachů brala time. Ani pak se jim ale nepodařilo znovu manko umazat. Motl dál pokračoval v zakončování brejků, Zubřanům se nedařilo prosazovat se na domácí obranu. V poslední desetiminutovce držel střelecky nad vodou hosty Šustáček. Vzápětí nedokázali Lovosičtí využít přesilovku, aby si pojistili vítězství a za stavu 25:23 v 55. minutě spělo utkání do dramatického konce. V následném oddechovém čase domácí lavička varovala před reprízou závěru utkání z minulého týdne, tentokrát si ale Severočeši vítězství ustrážili. I toto utkání ale ukázalo, jak nesmírně vyrovnaná letos horní šestka je.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 9/3, Motl 4, Sýkora 4
Nejlepší střelci Zubří: Václav 6, Hanták 5, Bechný 5/2
Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Hájek, Macho

Dukla – Plzeň 23:23 (14:9)
Když se Dukla s Plzní střetla naposledy, vyhráli na své palubovce Západočeši. Dukla už tři zápasy čekala na vítězství a do utkání vstoupili motivovaní Pražané dobře. Záhy vedli 4:1, ovšem nepříznivé manko Plzeň rychle korigovala. Pěknými zákroky se prezentovali oba brankáři, jak Petržala tak Motlík. Lépe svou síť ale přece jen hájil v první půli pražský gólman, domácí dokázali využít přesilovku a rázem vedli opět výrazně 10:5. Čtyř až pěti brankový rozdíl mezi týmy se pak udržoval až do přestávky, krátce před ní ale uviděl červenou kartu za faul na Syřínka Šindelář. Vstup do druhého poločasu ale Dukla „zaspala“. První pětiminutovku prohrál pražský tým 0:5 a rázem bylo vyrovnáno. První branku druhé půle dal za domácí tým až Šik ve 37. minutě! I přesto se domácím podařilo ještě do 42. minuty držet vedení na své straně. Pak se ho ujali zásluhou Vikelhöfera Západočeši. Sedm minut před koncem vedli o dvě branky (18:20) a domácí lavička brala time. Obrat se Dukle nedařil. Stále byla o krok za Plzní. Ovšem půl minuty před koncem se Dukle podařilo přece jen vyrovnat! To byla ale také poslední branka utkání. Dukla sice dohrávala ve čtyřech, když se za každou cenu její obránci snažili zabránit aktivním Západočechům vsítit rozhodující gól, nakonec však tak udržela doma alespoň bod a o první nadstavbové vítězství se popere v dalším kole v Jičíně. A stejně je na tom i Plzeň, která bude rovněž o první vítězství bojovat na horké půdě Zubří.

Nejlepší střelci Dukly: Šik 5, Polášek 3, Piskač 3, Kotrč 3, Kastner 3, Lehocký 3
Nejlepší střelci Plzně: Horký 7, Vinkelhöfer 6/2, Kust 3, Petrovský 3, Tonar 3
Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 5 – 4 (přímá ČK Šindelář), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 200