17.4.2013 otevřeno: 2617 x

Nadstavba nadále velmi vyrovnaná!

Druhým kolem pokračovala nadstavba TGE. A i nadále si drží trend ohromné vyrovnanosti! Utkání v Zubří i v Jičíně skončilo nejtěsnějším možným rozdílem domácích celků a s vyjímkou zápasu v Karviné skončily zápasy nevelkými rozdíly. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 2. kolo

Zubří – Dukla 26:25 (14:9)
Zápasy mezi Zubřím a Duklou patřily v uplynulých sezónách k těm, ve kterých se rozhodovalo všechno a mezi oběma týmy a jejich fanoušky panuje zvláštní napětí, které dodává jejich střetnutím zajímavou atmosféru. Už první poločas ale tentokrát zvládli lépe Valaši. Po čas celého poločasu drželi na své straně vedení a to až o čtyři branky. Do kabin si především díky střelecké potenci Trifunoviče a Bechného nesli už pětibrankový náskok. Na začátku odskočili domácí Dukle dokonce na rozdíl šesti gólů, potom ale Pražané začali z náskoku Zubří ukrajovat a dotáhli se dokonce na rozdíl jediné branky (55. minuta 21:20). Utkání tak mělo velmi dramatický závěr, v němž dokonce Dukla slavila dělení bodů. Ovšem nadšení Dukelských zchladil verdikt rozhodčích, neboť jejich poslední střela Dukly rozhodně nemohla být uznána jako platný gól! Dukla sice sympaticky bojovala, vždyť sedm minut před koncem ještě prohrávala o čtyři branky, ovšem všechny body nakonec zůstaly na Valašsku.

(průběh dle onlajny.com)

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovic 8, Václav 5, Šustáček 3, Bechný 3, Dědek 3, Hanták 3
Nejlepší střelci Dukly: Lehocký 4, Piskač 4, Šik 4
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 800

Plzeň – Hranice 22:25 (13:13)
Plzeňští měli Hranicím co oplácet, v základní části z obou vzájemných měření docházeli Západočeši poraženi. Navíc dnes Plzeň sehrávala své utkání na „cizí“ půdě, neboť jejich hala prochází rekonstrukcí. První poločas byl dlouho zcela vyrovnaný, až v jeho závěru šli domácí do vedení a to dokonce o tři branky, do kabin se šlo ale za vyrovnaného stavu. Na začátku druhé půle se pak oba celky prostřídaly ve vedení, nikdo se ale „neurval“ o víc než dvě branky. Výraznější a rozhodující únik se nakonec podařil až Hranicím v posledních pěti minutách. Tůma, Rachač, Šíra nasypali do plzeňské sítě v rychlém sledu několik střel a zajistili tak v nadstavbě Hranicím první vítězství.

Nejlepší střelci Plzně: Tonar 6, Horký 4, Blecha 3, Vinkelhöfer 3, Loskot 3
Nejlepší střelci Hranic: Čadra 6, Galus 4/1, Šíra 4, Rachač 4
Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Halada, Točík

Momentka z utkání v Plzni.

Foto Hynek Sladký

Motlík patří k oporám Západočechů, dnes však byli hraničtí střelci úspěšnější.

Foto Patrik Pátek

Jičín - Lovosice 21:20

Jen velmi málo branek viděli diváci v Jičíně, ovšem o to vyrovnanější a napínavější sledovali podívanou. A že jich do jičínské haly dorazila téměř tisícovka. V celém průběhu byl zápas zcela vyrovnaný. Nejvíce se oba celky vzdálily jeden druhému na rozdíl dvou gólů, ovšem střelecky zářili v domácím dresu Kraus, Zeman a Babák, které doplňoval už jen Král, v dresu Lovosic se nejvíc dařilo Jonášovi, když reprezentant Motl se trefil jen dvakrát. Regionální derby tedy přineslo to, co mnělo, tedy drama až do konce. V posledních minutách prohrávaly Lovosice o dva góly a Motl korigoval na rozdíl jediného, to ovšem bylo maximum, čeho Lovosice v druhém nadstavbovém zápase dosáhly, a tak po dvou kolech získali v nadstavbě zatím jen bod.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 6, Kraus 6, Zeman 4

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 8/2, Berka 3, Krahulík 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 5 – 7 (přímá ČK Jonáš), rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 926

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 2. kolo

Karviná – Brno 39:25 (23:12)
Karviná vstoupila do nadstavby až středečním utkáním druhého kola (lichý počet účastníků) a hned ukázala, že z jejich strany je neúčast v boji o medaile jen ohromným omylem! Brno Karvinští smetli z palubovky čtrnáctibrankovou porážkou. Zásadní pro výsledek byl už první poločas, v jehož závěru vedli domácí už o jedenáct branek! Obranu Brna dokázali překonat třiadvacetkrát, z toho sedmkrát se to povedlo Vančovi a šestkrát Petrovskému. Druhá půle už byla o poznání vyrovnanější, ovšem Karviná nedovolovala Brnu manko stahovat, naopak Paululík s Mecou se ještě postarali o jeho navýšení a utkání už se jenom dohrávalo. Na vysoké prohře Brna nic nezměnilo ani poměrně vysoký počet branek, které padly z ruky Hubáčka, Koubka a Kubise.

Nejlepší střelci Karviné: Vančo 9, Petrovský 7/1, Chudoba 5/2
Nejlepší střelci Brna: Koubek 7, Hubáček 6, Kubis 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 250

Kopřivnice - Přerov 26:22 (12:12)
Přerov v prvním kole nadstavby urval bod v zápase proti Frýdku, to Kopřivnice nakonec s posledním okamžiku vyšla z utkání v Brně na prázdno. Ovšem chuť si zpravila před domácím publiku. Domácí družstvo po vyrovnané desetiminutovce převzalo otěže utkání do svých rukou a ujalo se vedení 10:5. V úseku hry od devatenácté do sedmadvacáté minuty se však domácí už nedokázali prosadit a soupeř otočil sedmi brankami na 12:10. Do poločasu se ještě podařilo Kopřivnici vyrovnat, Přerov však působil lepším dojmem, o čemž svědčil i začátek druhé půle. Ve 41. minutě však domácí postavil na nohy jednak skvělými zákroky brankáře Žingora, ale i v útoku bratři Gřesovi zaveleli k obratu. Rázem to bylo 21:18. Poté si již domácí udrželi náskok a dovedli po dlouhé době utkání do vítězného konce.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 7/4, Veřmiřovský 5, Reček 3
Nejlepší střelci Přerova: Kavka 8, Zemánek 5, Kovařík 3
Sedmimetrové hody: 4/4- 2/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300