14.4.2013 otevřeno: 1634 x

Magická „pětadvacítka“ ovládla nedělní nadstavbu

Tři zápasy nadstavby a ani v jednom nepadlo z ruky jednoho týmu víc než pětadvacet branek! Naopak přesně pětadvacet gólů nastřílelo hned pět ze šesti aktérů nedělních bojů a tomu šestému chyběla k dosažení této hranice jen jediná trefa!

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 1. kolo

Hranice – Dukla 25:25 (13:13)
Televizním utkáním zahájili nadstavbovou část sezóny házenkáři Hranic a Dukly. A v dramatickém souboji před televizními kamerami se oba celky nakonec o body rozdělily rovným dílem, přičemž tento výsledek byl zcela adekvátní celému průběhu zápasu. Utkání bylo totiž maximálně vyrovnané. Nejvýraznější vedení si vybudoval tým hostů a to mezi 7. a 12. minutou, kdy využili Dukelští brankového půstu domácích kanonýrů a odskočili na 8:4. O čtyři branky pak Pražané vedli až do 25. minuty. Poslední pětiminutovku první půle už ovládli domácí, které čtyřmi brankami v řadě vrátili do hry Čadra se Stržínkem a do kabin se šlo za vyrovnaného skóre 13:13. Druhý poločas už byl zcela vyrovnaný. Ovšem utkání bylo velmi vypjaté, často se vylučovalo a to na obou stranách (počty vyloučených 8:11). Pět minut před koncem to vypadlo, že k vítězství budou mít blíže házenkáři Cementu (24:22), ovšem nakonec to byl právě Stržínek v hranickém dresu, kdo musel po třech dukelských brankách Kastnera, Poláška a Lehockého vyrovnávat! V napínavém a atraktivním televizním zápase se tak první nadstavbové body dělily, stejně jako včera v Lovosicích a i to svědčí o neuvěřitelné letošní vyrovnanosti extraligové špičky.

Nejlepší střelci Hranic: Rachač 9, Stržínek 6/2, Galus 5/1
Nejlepší střelci Dukly: Kastner 5, Kotrč 5, Krupa 3/1, Lehocký 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1, vyloučení: 8 – 11, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 390

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 11. místo: 1. kolo

Přerov – Frýdek – Místek 25:25 (15:13)
Dva zápasy měla v neděli na programu i „dolní“ část tabulky. A utkání v Přerově skončilo zcela totožným výsledkem jako utkání v nedalekých Hranicích. I tady se body dělily, ačkoliv po celý zápas po nich spíše sahali domácí házenkáři. Ty táhli střelecky Kopal s Kavkou a právě oni měli nejvýraznější zásluhu na poločasovém vedení Přerova 15:13. Dvě branky ale v házené nic neznamenají, a tak bylo ve 40. minutě díky Kalousovi vyrovnáno a zápas spěl do dramatické koncovky. V poslední desetiminutovce se strhla opravdová přestřelka a stejně jako v Hranicích i v Přerově to nakonec byli domácí Hanáci, kdo urval bod v poslední minutě. Vyrovnávací trefu zařídil Pernička. Ovšem domácí ještě i tak málem dosáhli na dva body. V cestě jim ale stál Mynář, který si za úder do obličeje ve vyložené brankové příležitosti vykoledoval červenou kartu.

Nejlepší střelci Přerova: Skopal 9/5, Kavka 7, Pernička 3
Nejlepší střelci Frýdku: Kalous 8, Dyba 5, Kichner 4, Hes 4/3
Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 3 – 5 (přímá ČK Mynář), rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 82

Brno – Kopřivnice 25:24 (9:12)
A ke stejnému výsledku bylo velmi blízko i v Brně. Tady ale nakonec přece jen dva body uhájili domácí. První poločas se nesl spíš v pozvolnějším tempu, ovšem aktivnějším týmem na hřišti byla Kopřivnice. Diváci neviděli mnoho šancí a řadu těžce vypracovaných příležitostí likvidovali brankáři obou stran. nakonec si ale tříbrankové vedení nesli do kabin hosté. Brno se dostalo do tempa po pěti minutách hry druhého poločasu. Tehdy ze stavu 11:15 otočili stav utkání na 18:18 a poslední patnáctiminutovka pak byla přetahováním o minimální vedení. Stav 24:24 svítil na ukazateli i na začátku poslední minuty. Rozhodující branka ale nakonec padla do sítě Kopřivnice, která by si dnes za výkon zasloužila alespoň bod, z ruky Hubáčka patnáct vteřin před koncem.

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 7, J. Musil 6, T. Musil 5/3

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 4/2, Hojník 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváci: 305