13.4.2013 otevřeno: 2304 x

Jičín suverénní, druhé Lovosice klopýtly

Východočeši potvrdili svou úspěšnou bilanci proti Zubří na domácí palubovce, naopak druzí Severočeši nezahájili nadstavbu vítězně, když remizovali s Plzní. Oba dnešní zápasy sledovalo přes 900 diváků! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo: 1. kolo

Jičín – Zubří 29:19 (14:10)

První a šestý celek nejvyšší soutěže mužů se utkali v úvodním dnu nadstavbových bojů. Tabulkový rozdíl mezi nimi je sice zásadní, ovšem oba celky dělí jen minimální bodový odstup. Přesto utkání skončilo až překvapivě vysokým vítězstvím Jičína. Na úvod nadstavby Zubří prohrálo desetibrankovým rozdílem! Přitom prakticky celý první poločas byl maximálně vyrovnaný. Jičín se od Zubří dlouho nedokázal vzdálit víc než na dvě branky rozdílu. Až v závěru poločasu využil několika chyb hostujícího celku a vlastní přesilovku a do kabin si odnášel čtyřbrankový náskok. Ještě deset minut před koncem udržovali Zuberští přijatelný pětibrankový rozdíl, ovšem poslední desetiminutovku nezvládli. Jičínští kanonýři nasypali ve vypjatém a velmi nervózním závěru do sítě Zubří ještě osm střel, zatímco Valaši se už trefili jen dvakrát a utkání tak končí jejich desetibrankovou porážkou.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 6, Zeman 4
Nejlepší střelci Zubří: Bechný 5, Trifunovič a Randýsek po 3
Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3, vyloučení: 6 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 918

Lovosice – Plzeň 26:26 (11:15)

Repríza 22. kola zahájila nadstavbovou část extraligy. Domácí vstupovali do utkání v pozici mírného favorita, nakonec ale doma udrželi jen bod. Už na konci prvního poločasu prohrávali házenkáři Lovosic rozdílem čtyř gólů, když v úvodní třicetiminutovce vynikal střelecky Tonar s Blechou a sledovala to téměř tisícovka diváků. Ještě po šesti minutách druhého poločasu domácí stále ztráceli (14:18). Pak ale přišla pětibranková série domácích házenkářů realizovaná hlavně Klimtem a rázem bylo vedení na straně domácích (20:18). Tři minuty před koncem zápasu vedly Lovosice dokonce o tři branky. V posledních dvou minutách se ale Plzeňští trefili čtyřikrát, zatímco házenkáři domácího celku jen jednou. Vyrovnávací branka padla nakonec ze sedmičky z ruky Vinkelhöfera a v Lovosicích se tak dělily body rovným dílem.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 8/2, Klimt 7, Brecko 3
Nejlepší střelci Plzně: Blecha 6, Tonar 6, Kust 4
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 950

Velká radost Západočechů z uloupeného bodu.