17.3.2013 otevřeno: 2891 x

Hranice doma neponechaly nic náhodě, Karviná jde do skupiny o udržení

V dopoledních zápasech se hrálo o horní šetku. Hranice dokázaly s přehledem porazit Brno a zajistily si tak účast v bojích o titul. Karviná dlouho v Jičíně vedla, nakonec však v koncovce přetáhli na svou stranu dva body střelecky lépe disponovaní hráči domácích a poslali severomoravany do bojů o záchranu. Ve večerním zápase sehrál Frýdek-Místek skvělou druhou půli a otočil zápas proti Přerovu. PŘIDÁN ODPOLEDNÍ ZÁPAS

Tipgames extraliga - 22. kolo

Hranice – Brno 30:24 (16:11)

Hranice měly před zápasem svoji účast v první šestce zcela ve svých rukou. Bod jim stačil v souboji s Brnem, které se již naopak muselo smířit s nadstavbovými boji v dolní pětce. Hraničtí hráči od počátku nechtěli nic ponechat náhodě. Podporováni skvělým Kučerkou v brance brzy vedli (4:2, 6:4) a z rychlých útoků navyšovali (20. min. 12:7). Brňané vzdorovali, ale na víc než pětibrankovou korekci v poločase to nestačilo.
Ve druhé půli ukázali hosté, že nedají kůži lacino. Trpělivou hrou založenou na pečlivé obraně postupně ukrajovali z náskoku domácích, až to bylo po sedmimetrovém hodu ve 46.minutě jen o branku (21:20). Následně však byl vyloučený Hastík, Hranice odskočily na 24:20 a už si výsledek i horní šestku uhlídaly.

Nejlepší střelci Hranic: Čarda 8, Galus 6/1, Bajgar 4, Tůma 4
Nejlepší střelci Brna: Hastík 5, Dostalík 5, Hubáček 4, Musil 4/4
Sedmimetrové hody: 3/ - 5/4, vyloučení: 7 – 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 420

Jičín – Karviná 29:26 (12:14)

I Karviná měla účast v horní šestce ve svých rukou. Po sobotním vítězství Zubří nad Duklou museli vyhrát v televizním utkání na hřišti lídra Tipgames extraligy. Od prvních minut to bylo poznat v nasazení obou týmů. Agresivní obrany vedené Barešem na jedné a dvojicí Drobek-Hanisch na druhé straně hrály na hranicích pravidel, a tak se ostrostřelcům obou týmů prosazovalo velmi špatně. Přes to dokázal Petrovský nastřílet v první půli 6 branek a táhl svůj tým k vytouženému postupu. Reprezentant T. Babák v domácím dresu na tom byl líp, protože mu dokázali střelecky pomoct Vocásek se Zemanem. V posledních deseti minutách první půle byli hosté přesnější, a tak šli do kabin s mírným náskokem.
Toto vedení dokázali jičínští hráči hned v úvodu druhého poločasu zlikvidovat, ale ani dvojnásobné oslabení Karviné ve 37.min. k otočení skore nevedlo. Znovu do vedení se domácí dostali až po sedmičce, kterou zahrával v 50.minutě T. Babák a dal tak svůl jubilejní 10.gól. Jičín využil zranění Petrovského ze 43. min. a navýšil až na 27:24 a ani návrat karvinského šutéra už k otočení skore nevedl. Severomoravský tým tak po řadě skvělých sezon bude letos hrát ve skupině o záchranu.

Nejlepší střelci Jičína: Babák T. 10/4, Vocásek 6, Zeman 3, Kvasnička 3
Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7, Hanish 5, Chudoba 4/1
Sedmimetrové hody: 6/5- 1/1, vyloučení: 4 – 9 (+ ČK hráče Jičína Bareše), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 875

Frýdek-Místek – Přerov 28:23 (11:14)

V souboji dvou sousedů v tabulce šlo o co nejlepší výchozí pozici do bojů o záchranů v TGE. Přerov přijel na sever Moravy posílen přechodím vítězstím nad lídrem soutěže a vedomím stoupající formy. Tu ukázali hráči z Hané i v prvním poločase, kdy po vyravnané první dvacetiminutovce odskočili svému soupeři až na rozdíl 3 gólů, který udrželi do poločasu. Střelecky úspěšný byl především Skopal, posila z Dukly, autor 5 branek.
Do druhého poločasu vlétli domácí jako uragán, rozstřílel se Kichner a šňůrou pěti branek otočili skore mezi 35. a 43. minutou z 14:16 na 19:16. Hostům nelze upřít snahu v poseldní čtvrthodině, ale rozjeté hráče Frýdku se jim prostě zastavit nepodařilo. Severomoravané vyhráli druhou půli 17:9 a posílili tak svoje šance na záchranu v soutěži.

Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Kalous 7, Hes 6/1,Kichner 5/1
Nejlepší střelci Přerova: Skopal 6, Pernička 6/5, Kavka 3
Sedmimetrové hody: 3/2- 8/5, vyloučení: 5 – 2, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 380