16.3.2013 otevřeno: 2140 x

Valaši veledůležité body Dukle sebrali, teď čekají na odpověď Karviné

Poslední body základní část pro týmy Dukly, Zubří, Plzně a Lovosic se dělily v sobotu večer v "nadačním" kole. Zubřanům šlo o všechno. Tlak ale ustáli a Duklu v dramatickém utkání dokázali porazit. Body doma udržely i Lovosice. Plzeň na ně v tentokrát nestačila. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - 22. kolo

Lovosice – Plzeň 34:28 (15:14)
Utkání, v němž se střetl aktuální lídr extraligy s tím podzimním, padlo mnoho branek a hráči tak podstatně obohatili konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Toto kolo nejvyšší mužské soutěže je totiž opět tím „nadačním“. První poločas zápasu byl poměrně vyrovnaný. Vedení na své straně sice od začátku drželi domácí, ovšem Západočeši jim stále šlapali na paty. Předváděli se hlavně Motl, Jonáš a Vinkelhöfer. Ve druhé půli se ale ujali vedení Severočeši a po šesti minutách hry druhé půle vedli 19:14. Toto manko ještě Plzeň zkorigovala, ovšem své vítězství ještě Lovosice pojistily šestibrankovou šňůrou (24:21, 30:21) a tuto ztrátu už Západočeši nedokázali dotáhnout, přestože Šindelář s Horkým ještě usilovali alespoň o kosmetickou korekci. Posledního vítězství v základní části se tak dočkaly domácí Lovosice, ovšem Plzeň bude mít ještě letos hned dvakrát šanci Lovosicím porážku oplatit. Oba celky se totiž střetnou v boji o medaile horní šestice.

Nejlepší střelci Lovosic: Motl 12, Jonáš 7/3, Klimt 5
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 7/5, Horký 5, Tonar 4, Šindelář 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 875

Toto kolo je opět kolem nadačním. Pomáhá nejen každá branka, ale i každá SMS! Přispějte i vy!

Zubří – Dukla 25:22 (12:11)
Toto utkání slibovalo opravdové drama. Zubří šlo o všechno, ovšem jeho měření s Duklou bývá vždy velmi vypjaté a oba celky i jejich fankluby mají mezi sebou zdravou soupeřivost. Od první minuty si Valaši, vědomi si důležitosti dnes rozdělovaných bodů, drželi alespoň jednobrankový náskok. Několikrát se Pražané pokoušeli o zvrat, Zubří si ale šlo za svým. Na palubovce Zubří však dnes zářil Petržala. Ten hned v první třicetiminutovce vychytal zuberským ostrostřelcům hned pět sedmimetrových hodů a domácí házenkáře trápil i ve druhé půli. Ještě deset minut před koncem svítilo na ukazateli skóre vyrovnaných 17:17 a i pak se Dukla stále držela Valachům na rozdíl jediného gólu. O svém vítězství tak nakonec rozhodli Zubřané až v poslední pětiminutovce, kdy si vybudovali tříbrankový náskok 24:21. Nervy na uzdě totiž udrželi Bechný s Václavem a důležité utkání tak Zubřané dovedli do vítězného konce.

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 5/2, Václav 4, Mičkal 4
Nejlepší střelci Dukly: Krupa 6/4, Šůstek 4, Kotrč 3
Sedmimetrové hody: 7/2 – 5/4, vyloučení: 2 – 8, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 1100