10.3.2013 otevřeno: 2383 x

Hrdina Pyško zachránil Karviné veledůležité vítězství, Jičín padl na Hané

Utkání v Karviné dnes mohlo rozhodnout o tom, kdo si zahraje nebo nezahraje nadstavbu v "lepší šestce". Karviná body nutně potřebovala a s Hranicemi se o ně prala p celé dramaticky vyrovnané utkání. Ovšem nakonec vítězství zachraňoval v posledních vtěřinách Pyško. V druhém nedělním zápase podlehl na Hané Přerovu Jičín! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 21. kolo

Karviná – Hranice 26:25 (16:14)
O body z tohoto utkání stáli stejnou měrou všichni aktéři na hřišti. Pro účast v horní šestce byl jejich zisk nutností. Karvinští si byli dobře vědomí toho, že vítězství je pro ně povinností, pokud chtějí hrát nadstavbu v horní šestce, Hranickým by pro klidný spánek před příštím kolem stačilo dovézt z Karviné i bod. Domácí se od začátku zápasu snažili na soupeře tlačit, ovšem Cement si situaci hlídal. V prvních dvaceti minutách se oba celky střídaly ve vedení, ovšem ve 26. minutě to vypadalo, že Karvinští využijí přesilovku k úniku ve skóre (14:11). Hranice se však dokázaly dotáhnout, když s dvěma rychlými góly přispěchali kanonýři Rachač se Stržínkem. Hrálo se téměř bez obran, střela stíhala střelu a do přestávky viděli diváci třicet branek rozdělených poměrem 16:14. Ve druhé půli se pořád držely Hranice na dostřel, ovšem Pyško je vyrovnat nenechal a karvinští střelci hnaní dopředu vědomím nutnosti bodovat pálili proti brance Cementu. Ve 40. minutě to bylo 23:20. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu obrany přitvrdily. Ve chvíli, kdy se v 50. minutě Hranice dotáhly na rozdíl gólu (24:23), nedokázali házenkáři Baníku využít přesilovku za vyloučení Stržínka k opětovnému navýšení náskoku, po vyloučení Drobka se síly vyrovnaly a záhy bylo vyrovnáno i skóre 25:25. Posledních osm minut hry slibovalo opravdové drama! Ani další přesilovka se pak Karviné nevyvedla a navíc Kučerka přispěchal se skvělým zákrokem proti Vančově sedmičce. Minutu před koncem dělil soupeře jediný gól (26:25). Hostující lavička brala time. Oba celky nakonec v chaotickém závěru dohrávaly v oslabení. Hranice se ještě pokusily využít hru bez brankáře, ovšem jejich poslední šanci v závěrečných vteřinách vylapal Pyško a zachránil tak pro Baník dva nesmírně důležité body.

FOTOGALERIE zde

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 5, Chudoba 5/2, Hanisch 4
Nejlepší střelci Hranic: Rachač 7, Šíra 5, Galus 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 0, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 382

Tyhle body potřebovali a dokázali se o ně porvat. Teď mohou karvinští házenkáři oslavovat. Zatím ale jen šanci na to, být v horní šestici. Jistotu ještě nemají.

Foto Ivo Dudek

Přerov – Jičín 28:25 (14:11)
Ve srovnání s dramatem, které se před televizními kamerami odehrávalo v Karviné, v zápase na Hané „o nic nešlo“. Vedoucí celek tabulky Jičín má účast v lepší šestce jistou, šestibodový Přerov pak neměl vůbec šanci do bojů o silnější nadstavbovou skupinu promluvit. Pro mnohé však skončilo utkání mírným překvapením. Jičín v Přerově podlehl tříbrankovým rozdílem. Náskok si domácí vytvořili hned v první čtvrtině zápasu. Ve 28. minutě sice Jičín vyrovnal (11:11), do kabin ale opět odcházel s tříbrankovým mankem. Ještě jednou se Východočechům podařilo vyrovnat na začátku druhé půle, pak už ale koncentrovaný výkon domácích a výborné zákroky obou domácích gólmanů vedly k tomu, že jasně narůstalo vedení Hanáků (23:18, 27:21). Ani mocný finiš, při kterém během poslední minuty a půl nasypali Jičínští do sítě Přerova čtyři rychlé branky, nevedl k vyrovnání a Jičín tak odjíždí z Přerova poražen poměrem 25:28. Přerované si tak na své konto připsali alespoň body, které mohou být na konci soutěže rozhodující v souboji „o záchranu“.

Nejlepší střelci Přerova: Skopal 7, Pernička 7, Hradil 4
Nejlepší střelci Jičína: Kraus 7, Babák 6/1, Kvasnička 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2, vyloučení: 1 – 2, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 129

V Karviné se bojovalo o veledůležité body opravdu tvrdě.

Hráči dávali do zápasu maximum! Výborný výkon podal v hranickém dresu vedle jiných i Stržínek.