7.9.2013 otevřeno: 3356 x

První extraligový víkend zahájila porážka Valachů na Dukle

Triglav pojišťovna extraliga se rozjíždí na plné obrátky. Po středeční předehrávce Jičína se v sobotu večer utkaly v Praze Dukla se Zubřím a z vítězství se radovali Pražané. DOPLNĚNY STATISTIKY

Triglav pojišťovna extraliga - 1. kolo

Dukla – Zubří 32:24 (16:11)

Tradičně nesmírně vypjaté a vyhecované bývá každé střetnutí mezi Duklou a Zubřím. A ještě o to víc, když přichází po dlouhém tříměsíčním extraligovém půstu. První extraligový víkend odstartovalo právě měření mezi Pražany a Valachy a zároveň bylo premiérou srbského kouče Čeliče. Bohužel napínavé a vyrovnané utkání viděli diváci jen v prvních deseti minutách (3:2). Další desetiminutovku prohráli Zubřané 3:8 a rázem ztráceli na soupeře šest branek (11:5). Až do přestávky se pak zuberští střelci v čele s Trifunovičem snažili o korekci, ovšem do kabin šli i přes veškerou snahu s mankem pěti tref. I úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím. Oba brankáři předváděli pěkné zákroky, ovšem úspěšnější byl v bránění své svatyně Petržala. Ve 35. to bylo o osm a šesti až osmi brankový odstup si od Valachů udržovali házenkáři Dukly téměř po celý zbytek poločasu. V závěru se skóre na straně Dukelských přehouplo dokonce přes třicetibrankovou hranici a Zubří už nezvládlo ani korigovat nepříznivé manko. Valaši tak na úvod sezóny podlehli Dukle 24:32.

Nejlepší střelci Dukly: Mráz 6/2, Šůstek 5, Kotrč 4, Jeníček 4
Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 6, Horut 5, Zahradníček 5/1
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 7 – 4, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 210