3.3.2013 otevřeno: 1726 x

Hranice si hlídají horní šestku, porazily Přerov

Stejně jako finalista Českého poháru, celek Jičína, i jeho budoucí finálový soupeř z Hranic zvládl zápas 20. kola nejvyšší mužské soutěže. Přerov odjíždí z Hranic s porážkou 25:32.

Tipgames extraliga – 20. kolo

Hranice – Přerov 32:25 (13:11)
O účastnících bojů v horní šestici nadstavby ještě zdaleka není rozhodnuto, a tak vedle Karviné, Brna a Zubří si i Hranice hlídají každý bod. Proti Přerovu, který byl před dnešním zápasem s šesti body na 9. příčce, je měli Hraničtí získat poměrně snadno. A tomuto předpokladu Hranice dostály. V prvním poločase se sice zpočátku vedení přelévalo ze strany na stranu, když Hradil s Kavkou drželi krok s domácími střelci. Ve 25. minutě se Hranice soupeři utrhli (11:8), pak se ale jejich brankostroj přibrzdil a o přestávce dělily soupeře jen dvě trefy. Rozhodující únik se domácímu celku povedl až ve 44. minutě. Krátce předtím se díky třem trefám Kavky s Perničky Přerov dotáhl na rozdíl gólu (18:17), ovšem po smršti branek ze všech směrů hranické ofenzívy to v 50. minutě bylo 24:19 a tuto ztrátu už Přerov nesmazal. Naopak Galus s Čadrou náskok Hranic ještě zvýšili.

Nejlepší střelkyně Hranic: Čadra 7, Rachač 7, Galus 6/4
Nejlepší střelkyně Přerova: Hradil 5, Kavka 5, Pernička 4
Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 350

Lovosičtí včera zázračně otočili prakticky prohrané utkání ve svůj prospěch. Šesti brankami se na malém zázraku podílel Jonáš.