2.3.2013 otevřeno: 2291 x

Frýdek ztratil v Lovosicích vyhrané utkání

Sobotní zápasy 20. kola Tipgames extraligy byly plné zvratů. Snad nejzajímavějším duelem bylo střetnutí Frýdku s Lovosicemi, v němž první jmenovaný celek dokázal ztratit utkání, v němž vedl rozdílem až osmi gólů! Zubří pak vybojovalo nesmírně důležité body pro postup do „horní“ šestky v zápase s Karvinou. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga - 20. kolo

Lovosice – Frýdek – Místek 29:28 (10:18)
Špatně se po dnešním podvečerním zápase bude spát házenkářům Frýdku-Místku. Ti dokázali ztratit skvěle rozehraný zápas proti favorizovaným Lovosicím a nakonec odjíždějí ze severu Čech bez jediného bodu. Od začátku zápasu měli Frýdečtí navrch. Ve 14. minutě vedli 7:3, ve 23. dokonce 15:7 a do kabin si nesli luxusní osmibrankový náskok. Stejným rozdílem vedli házenkáři Frýdku, mezi nimiž střelecky dominovali Kichner s Hesem, ještě ve 46. minutě. Pak se ale utkání zlomilo. Pět branek v řadě zasypalo frýdeckou síť a rázem to bylo 23:26. Pak s oživovací střelou přispěchal Hes, na ni však další pětibrankovou smrští reagovali Jonáš s Kolomazníkem, a tak dvě minuty před koncem Lovosičtí podruhé v zápase vedli (28:27). Hosté ještě vyrovnali, ovšem rozhodující 29. branka padla opět do jejich sítě z ruky Jonáše.

Nejlepší střelci Lovosic: Sýkora 7, Jonáš 6, Berka 4
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 8/1, Kichner 6, Kalous 4, Hladký 4
Sedmimetrové hody: 4/1 – 1/1, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 650

Zubří – Karviná 29:26 (14:10)
O šanci vyšplhat se ještě do horní šestky dnes bojovalo Zubří. Veledůležité body potřebovalo vybojovat proti Karviné, přičemž zápasy proti tomuto soupeři bývají v Zubří tradičně velmi vypjaté a prožívají je velmi intenzivně i fankluby obou týmů. Po sobotním duelu se radovali fanoušci z Valašska. Domácí házenkáři si byli dobře vědomi důležitosti bodů, o které se dnes hrálo, a od začátku utkání drželi vedení ve svých rukou. Až v závěru poločasu se ale Bechnému s Trifunovičem podařilo vybudovat pro Zubří výraznější a to pětibrankové vedení. I ve druhé půli si pak Zubřané dlouho udržovali odstup od Karviné v rozměrech tří až pěti gólů. Až v 57. minutě třemi brankami v řadě ztrátu Karvinských výrazně zkorigovali Vančo s Petrovským a utkání spělo do dramatického závěru (27:24). Ten ale zuberští házenkáři zvládli. Uhlídali si tříbrankový náskok a vybojovali veledůležité body.

Nejlepší střelci Zubří: Trifunovič 9, Bechný 8/1, Randýsek 3, Václav 3
Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7, Chudoba 6/3, Vančo 5
Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 900

Frýdečtí včera v posledních deseti minutách zápasu ztratili prakticky vyhrané utkání proti Lovosicím.

Foto Patrik Pátek

Jičín – Plzeň 22:18 (14:12)
Starý a nový lídr extraligové tabulky se poměřili v sobotu podvečer na východě Čech a ten nový v tomto měření jasně potvrdil svou pozici a tahle podívaná přilákala do haly v městě u lesa Řáholce téměř tisícovku diváků. Jičínští házenkáři nepovolili Plzni ani dvacet branek. První poločas byl velmi vyrovnaný, ovšem pomalu si v něm asi od 13. minuty budovali mírný náskok domácí házenkáři. Minutu před přestávkou vedli dokonce o čtyři branky, ovšem Linhart ještě zjednal předpřestávkovou úpravu. Ve druhém poločase už prošlo za záda jičínských brankářů jen šest západočeských střel. Ve 40. minutě vedli domácí házenkáři nad Plzní o pět branek a náskok si udrželi až do konce zápasu. Potvrdili tak svou pozici lídra nesmírně vyrovnané tabulky letošního ročníku Extraligy.

Nejlepší střelci Jičína: Babák 7/4, Vocásek 7, Král 4/1
Nejlepší střelci Plzně: Horký 5, Tonar 4, Vinkelhöfer 4
Sedmimetrové hody: 9/5 – 4/0, vyloučení: 4 – 8 (ČK Kust, Šindelář), rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 960

Kopřivnice – Dukla 23:29 (10:12)
Domácí udrželi s Duklou krok v úvodu zápasu poměrně dlouho. Do 10. minuty dokonce drželi ve svých rukou minimální vedení (3:2). Potom začali házenkáři Kopřivnice chybovat v rozehrávce a silný dukelský tým toho využíval k navýšení skóre ve svůj prospěch. Trefoval se hlavně Kastner a v 17. minutě to bylo 4:7. Menší rozdíl ve skóre svítil na ukazateli během přestávky, po ní ale domácí nezachytili úvod druhé třicetiminutovky a nechali si soupeře utéct (13:21). V poslední patnáctiminutovce přišel brankový půst, na obou stranách se pěknými zákroky prezentovali brankáři. Na začátku posledního pětiminutového úseku hry dělilo soupeře šest branek a domácí už nedokázali toto manko zmenšit. Dukla dostála roli favorita a z Kopřivnice si odvezla oba body.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 6/2, Hojník 5/1, Střelec 4
Nejlepší střelci Dukly: Kastner 9, Kotrč 7, Šůstek 2, Mráz 2, Krupa 2/1
Sedmimetrové hody: 5/3 - 1/1, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 255