24.2.2013 otevřeno: 2183 x

Zubří vybojovalo na Hané bod, Jičín měl na mále ve Frýdku

Dvě napínavá utkání přinesly nedělní duely nejvyšší mužské soutěže. Zubří potřebovalo z Přerova dovézt vítězství, nakonec však museli být Valaši rádi za bod. A jeden bod málem nechali i Jičínští ve Frýdku. Těsné vítězství uhájili až v posledních vteřinách. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 19. kolo

Přerov – Zubří 26:26 (15:14)
Zubří si jelo na Hanou pro dva body, které nutně potřebuje sbírat, aby mohlo bojovat o nadstavbovou horní šestku. Přerov je v tuto chvíli sice jejich tabulkový soused, bodový rozdíl mezi celky je však zásadní (5, respektive 17 bodů) a pro Zubří tak zisk bodů neměl být nikterak složitou záležitostí. O to překvapivější je skutečnost, že Zubří, které si jistě bylo vědomo důležitosti tohoto vítězství, veze nakonec z Přerova jen jediný bod za těžce vybojovanou remízu. Navíc po většinu hrací doby hostující házenkáři dotahovali náskok domácích Hanáků. Ti na konci první půle vedli 12:9, zkorigovat ztrátu se Zuberským povedlo až těsně před odchodem do kabin. Se začátkem druhé půle si vzali Přerované náskok zpět a obrat se Valachům podařil až mezi 46. a 50. minutou, kdy se prezentovali pětibrankovou šňůrou, na níž se nejvíce podíleli Randýsek s Aspiridisem (21:23). Srovnat se domácím povedlo až v 59. minutě a poslední vteřiny slibovaly drama. Poslední minutu utkání otevřel brankou Bechný, pak byl ale vyloučen Šlachta a zuberští fans v hale se začali bouřit. Ze sedmičky vyrovnal Hradil, hosté se ale nemínili smířit s tím, že odjedou domů jen s bodem. Trenér Mičola vzal oddechový čas, šest vteřin před koncem se ještě pokusil zkušený Kovařík přerušit hru, ovšem za faul viděl pouze červenou kartu a branky už nedosáhla ani jedna ze stran.

Nejlepší střelci Přerova: Hradil 9/4, Kavka 5, Pernička 4/1
Nejlepší střelci Zubří: Bechný 5/2, Randýsek 4, Aspiridis 4
Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/2, vyloučení: 9 (přímá ČK Kovařík) – 9 (přímá ČK Hub), rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 184

Frýdek – Místek – Jičín 29:30 (16:18)
Jičín se veze na vítězné vlně a kraluje extraligové tabulce. Další dva body přijel sklidit na východ republiky na palubovku předposledního Frýdku. Domácí udrželi s Východočechy krok poměrně dlouho. Ještě v 19. minutě svítili na ukazateli skóre 11:11. V posledních deseti minutách první půlky si ale Jičín tažený Vocáskem s Babákem začal budovat mírný náskok (14:18). Přetahované ale nebyl konec. O přestávce svítilo na ukazateli skóre jen dvoubrankového rozdílu (16:18) a na dostřel soupeři se drželi Frýdečtí dlouho i ve druhé půli. Jen dvě branky dělily oba soupeře i na začátku poslední patnáctiminutovky zápasu. A ukázalo se, že zdaleka nic nebylo rozhodnuto. V 56. minutě byl vyloučen Weitritt, vzápětí Naimann a domácí hráči dokázali přesilovku využít. Na začátku poslední minuty to bylo 29:30 a schylovalo se k další nedělní remíze. Hostující trenér si ale vzal time, své svěřence zkoncentroval a Jičínští tak nakonec v dramatickém závěru uhájili oba body.

Nejlepší střelci Frýdku: Hes 7/3, Kichner 6, Strack 5
Nejlepší střelci Jičína: Babák 6, Král 5/2, Vocásek 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2, vyloučení: 4 (ČK Dyba) - 6, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 245

Ohlédnutí za včerejším zápasem mezi Duklou a Lovosicemi: Lovosický kanonýr Jonáš se prodírá dukelskou obranou.