23.2.2013 otevřeno: 2318 x

Hranice překvapivě ovládly zápas v Plzni

I když, po porážce Plzně na Valašsku to pro mnohé možná až takovým překvapením nebylo. Sněhové závěje pokryly celé Česko. Kvůli sněhové kalamitě začalo o půlhodiny později právě utkání mezi Hranicemi a Plzní a sníh jakoby zafoukal i dukelskou branku. Petržala byl opět neprůstřelný a Lovosicím dovolil jen osmnáct tref. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 19. kolo

Dukla – Lovosice 19:18 (10:9)
Předloni se Dukla a Lovosice utkaly v přímém souboji o vítězství v extralize, v sobotním podvečerním duelu se utkaly o to, kdo si přiblíží jistotu účasti v nadstavbě horní šestice a případně tak také o lepší výchozí pozici pro boj o medaile. Na podzim se z vítězství o jediný gól radovali Pražané, tentokrát jim chtěli Lovosičtí porážku oplatit a navíc odčinit prohru z minulého víkendu. Brankář Petržala má ale ohromnou formu, kterou ukázal nejen před týdnem, ale rovněž ve střetnutí s Lovosicemi. Za první poločas nechal nastřílet Lovosické kanonýry jen devět gólů, kvalitní obrana Lovosic a gólman Adamík se ale starali o to, že skóre zápasu bylo velmi dlouho zcela vyrovnané. Víc než jedním gólem se ale v dresu Dukly prezentovali jen Šůstek, Piskač a exekutor sedmimetrových hodů Krupa. Odskočit se Dukle podařilo až v 50. minutě. Tehdy Dukla po brejku Svitáka vedla nad Lovosicemi o tři branky (15:12) a trenér Srba bral time. Lovosice se vrátily zpátky do hry a dotáhly se zpět na rozdíl branky. Vyrovnat už ale Severočeši nedokázali. Zápas tak skončil stejně těsným výsledkem jako poslední vzájemné měření těchto celků a Dukla díky tomu přeskočila tým Lovosic v tabulce Extraligy.

FOTOGLERIE zde

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 6/5, Šustek 4, Piskač 2
Nejlepší střelci Lovosic: Chroustovský 6, Jonáš 6/4, Škvařil 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 200

Tak trochu úsměvná momentka z bojovného utkání mezi Plzní a Hranicemi.

Foto Hynek Sladký

Brno – Kopřivnice 25:21 (13:14)
Ke svým čtyřem bodům, které má dosud na svém kontě, v sobotu večer nedokázala Kopřivnice přidat další, byť v některých pasážích zápasu od nich rozhodně nebyla nikterak daleko. Brňané sice hlavně v prvním poločase dlouho vedli, ve druhé patnáctiminutovce střetnutí však jakoby vypadli z tempa a Kopřivnice nejenom že vyrovnala, ale dokonce se ujala mírného vedení. (10:11). O jeden gól pozadu byli Královopolští i při odchodu do kabin, ovšem už ve 37. minutě bylo vedení opět na jejich straně. Svůj podíl měl na tom i Bavlnka, který stejně jako Petržala v ruzyňské hale úspěšně bránil domácí svatyni. Minimální náskok Brno udržovalo až do 50. minuty, ovšem v poslední desetiminutovce si vítězství jasně pojistilo. Kopřivnici už nechali skórovat jen jednou, svědomitě bránili a nakonec ubránili celé dva body, které jsou v souboji o „lepší šestku“ víc než nutností.

Nejlepší střelci Brna: Zima 6, Hastík 5, Dostalík 4
Nejlepší střelci Kopřivnice: Třeštík 5, Gřes Jiří 4/3, Veřmiřovský 3, Gřes Jan 3
Sedmimetrové hody: 5/0 – 5/4, vyloučení: 3 - 0, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 160

Plzeň – Hranice 22:28 (11:16)
Poměrně dramatické odpoledne mají za sebou házenkáři Hranic. Právě na nich se snad ze všech týmů v nejvyšších soutěžích nejvýrazněji podepsala sněhová kalamita. Do Plzně cestoval tým vlakem, ten měl ovšem u Berouna nehodu a Hraničtí tak do cíle doputovali náhradní dopravou a se zpožděním. Stejně jako v Zubří i doma se Plzeňané prezentovali poměrně malou střeleckou produktivitou, a tak už o přestávce prohrávali s Hranicemi o pět branek. Výborně chytal Kučerka, Stržínek s Rachačem pak střídavě plnili síť Západočechů. Ve druhé půli se k nim přidal Galus, odpovídali Linhart s Tonarem, jejich střelecká výkonnost ale nebyla dostatečná, nejblíže se soupeřům přiblížila Plzeň na rozdíl dvou gólů (18:20). Vítězství si pojistily Hranice pětibrankovou šňůrou mezi 53. a 58. minutou, na kterou nenašla Plzeň odpověď (19:27) a přes zasněženou republiku si tak odvážejí Hranice domů dva body.

Nejlepší střelci Plzně: Linhart 5, Tonar 5/2, Kust 3
Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 10, Racha4 4, Šíra 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 8 – 8 (ČK Bajgar), rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 580

Martin Šetlík hnal své svěřence dopředu a snažil se vymyslet recept na hranickou hru. Nakonec bez úspěchu.