17.2.2013 otevřeno: 1931 x

Hranice poskočily do „horní šestky“!

18. kolo přineslo změny ve vedení v extraligové tabulce a posledním zápasem bylo dohráno v neděli dopoledne. Po vítězství nad Frýdkem vybojovali házenkáři Hranic důležité body, díky kterým přeskočili v tabulce Brno a rozdílem jediného bodu stíhají pátou Karvinou a čtvrtou Duklu.

Tipgames extraliga – 18. kolo

Hranice – Frýdek-Místek 35:31 (21:14)
Poslední duel 18. kola Tipgames extraligy už také konečně zná svého vítěze. Poslední body tohoto kola doma udržely Hranice. Zatímco Jičín si včera jasně poradil s Lovosicemi a poskočil do čela extraligové tabulky, podobně jednoznačně si i druhý finalista Českého poháru poradil se svým soupeřem. Utkání bylo vyrovnané jen do stavu 3:3. Pak Frýdečtí nezachytili šestibrankovou šňůru domácího celku a šestibrankové manko už korigovali jen těžko. Až do přestávky si tak Čadra, Galus a Rachač udržovali bezpečný odstup (21:14). Ačkoliv i ve druhé půli mocně pálil Kichner, ke kterému se přidali ještě Strack a Hes, ztráta Frýdku se nezmenšovala. Ba naopak. Ve 41. minutě už byla osmigólová. V závěru v oslabení díky několika nepřesným pokusům dovolili Hraničtí soupeři korigovat nelichotivý stav, ovšem ani Frýdečtí nemířili dostatečně přesně, aby byla úprava skóre zásadnější než na konečných 35:31.

Nejlepší střelci Hranic: Čadra 11, Rachač 7, Galus 6/2
Nejlepší střelci Frýdku: Kichner 10/5, Hes 6/1, Kalous 5
Sedmimetrové hody: 4/2 – 9/6, vyloučení: 3 – 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 240