16.2.2013 otevřeno: 2506 x

Plzeň padla na Valašsku, v čele tabulky je Jičín

18. kolo zamíchalo tabulkou! Osmibrankovou porážku naložili házenkáři Jičína svým soupeřům z Lovosic a nejen že tak odsoudili Severočechy k poklesu na třetí příčku, ale sami se dokonce po prohře Plzně v Zubří posunuli do čela tabulky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tipgames extraliga – 18. kolo

Lovosice – Jičín 22:30 (12:15)
Šlágr kola sliboval napínavý souboj mezi Lovosicemi a Jičínem. A toho se téměř tisícovka diváků v Lovosicích i dočkala. Tedy alespoň v prvním poločase. Jičínští jsou nahoře, třetí celek tabulky drtí jednoho soupeře za druhým a i proti Lovosicím nastoupili Jičínští zostra (1:4). V 10. minutě sice Lovosice nepříznivý stav hlavně zásluhou Brecka otočily (5:4), ovšem vzápětí se zase chopil vedení tým Jičína a stejné družstvo si odnášelo do přestávky tříbrankový náskok. O výsledku utkání pak rozhodli Jičínští hned v prvních minutách druhé půle, když čtyřmi brankami v řadě, na něž nedokázali házenkáři Lovosic zareagovat, zvýšili své vedení už na sedm gólů (12:19). Poté se sice Krahulíkovi s Jonášem podařilo manko mírně zkorigovat, blíž než na pět branek rozdílu ale svůj celek k soupeři přiblížit nedokázali. V posledních pěti minutách pak potvrdili vysoké vítězství v hostujícím dresu Kraus s Vocáskem a Králem. Vzhledem k tomu, že před utkáním měli oba soupeři shodně dvaadvacet bodů a v tabulce je dělil pouze rozdíl ve skóre, po dnešní přesvědčivé výhře přeskočili házenkáři od Řáholce družstvo Lovosic a po těsném vítězství Zubří nad Plzní dokonce poskočili do čela tabulky.

Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 5/1, Brecko 4/1, Krahulík 3, Landa 3, Berka 3
Nejlepší střelci Jičína: Kraus 9, Vocásek 7, Král 4/2
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 900

"Uhni mi z cesty." Vícekrát se ale právě na brankoviště Lovosic probojovali Jičínští.

Foto Patrik Pátek

Dukla – Brno 20:16 (11:8)
Šestatřicet branek ne zřídka nastřílí během šedesáti minut jediné družstvo. V souboji mezi Duklou a Brnem jich tolik padlo v celkovém součtu všech hráčů obou týmů. A první poločas v ruzyňské hale byl velmi vyrovnaný. Až v jeho úplném závěru si Dukla zásluhou Šika se Šustkem vytvořila tříbrankové vedení a toto si udržovala i v prvních minutách druhé půle. O nízkou střeleckou úspěšnost se na obou stranách starali brankáři a Petržala pečoval hlavně o to, aby z poločasového náskoku Pražanů házenkáři z moravské metropole výrazně neumazali. A to se jemu a jeho spoluhráčům i povedlo. Hastík se sice do střeleckého zápisu zapsal šesti góly, Dostalík pěti, nestačilo to ale na lepší výsledek než na čtyřbrankovou porážku (20:16).

Nejlepší střelci Dukly: Šik 5, Mráz 3, Kotrč 3/1, Syřínek 3
Nejlepší střelci Brna: Hastík 6/2, Dostalík 5, Barabáš 2
Sedmimetrové hody: 6/3 – 6/2, vyloučení: 7 (ČK Šik, přímá ČK Sviták) – 5, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 180

Kopřivnice – Karviná 29:34 (16:19)
Přesto, že po většinu prvního poločasu regionálního derby mezi Kopřivnicí a Karvinou tahali favorizovaní házenkáři Karviné za kratší konec (12:9), nakonec to byli právě oni, kdo byl o poločase o tři branky napřed. Především Vančo byl střelecky k nezastavení, sekundoval mu Petrovský. Na začátku druhé půle svůj náskok Karvinští ještě navýšili a i přes snahu Gřese, Veřmiřovského a Krejčiříka ji stále udržovali v pětibrankových rozměrech. Střelecky se prosazovala i nová posila domácího celku, Marek Třeštík. Blíž k tělu si ale Karviná Kopřivnické nepustila a odvezla si tak domů důležité vítězství. Před odpočinkem v příštím kole (volný los) si tak připsala body, které je udržují v kontaktu s Duklou.

Nejlepší střelci Kopřivnice: Gřes 5/4, Třeštík 5, Veřmiřovský 5
Nejlepší střelci Karviné: Vančo 12/1, Petrovský 6, Mlotek 4, Paululík 4
Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/4, vyloučení: 7 – 10 (ČK Užek), rozhodčí: Samek, Novotný, diváků: 210

Petrovský bojoval s tvrdou kopřivnickou obranou. Překonal ji šestkrát.

Foto Ivo Dudek

Zubří – Plzeň 21:20 (13:14)
Po téměř celý první poločas sice vedli v zuberské hale házenkáři Plzně, kteří si i do kabiny odnášeli minimální náskok, nakonec se však z těsného vítězství radovali Valaši, kteří tak vybojovali cenný skalp extraligového lídra. V prvním poločase drželi domácí celek v kontaktu se soupeřem hlavně Trifunovič s Horutem, ve druhé půli pak házenkáři Plzně skórovali jen šestkrát, zatímco domácí házenkáři proměnili osm ze svých střel. Utkání bylo napínavé až do úplného závěru, ovšem v posledních pěti minutách viděli diváci jen jedinou branku. K jejich veselí nakonec tím celkem, který vsítil rozhodující gól, byli právě domácí a v jejich dresu právě zimní posila Trifunovič.

Nejlepší střelci Zubří: Mičkal 7/2, Trifunovič 5, Randýsek 3
Nejlepší střelci Plzně: Tonar 5, Linhart 4/1, Vinkelhöfer 3, Horký 3
Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1, vyloučení: 1 – 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 800